O jakiego rodzaju akcesoriach warto pamiętać latem? W czym będziemy prezentować się pięknie?

Lato to taki czas, kiedy dużo ludzi zmienia trochę własny image na właśnie dość letni. Na co dzień widoczne są części garderoby jak również dodatki, jakich nie spotykamy na ulicach w zimniejszych porach roku. Na jakiego rodzaju rzeczy dobrze jest zwrócić uwagę, kiedy chodzi o letni strój?

Na pewno czymś często spotykanym są okulary przeciwsłoneczne. Warto zdecydować się na jeden z bardzo modnych modeli takich jak choćby okulary Prada. Jednak znajdźmy odpowiedni kształt. Tak, by idealnie pasowały do kształtu twarzy. Nie można brać pierwszych lepszych. Jeśli w ten sposób zrobimy, to nawet najmodniejsze (zobacz okulary przeciwsłoneczne Dolce&Gabbana) nie będą prezentowały się dobrze.

okulary

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com

Niestety, lecz nawet duża kwota, którą wydamy na tego typu dodatki, nie sprawi, iż zaraz będziemy prezentować się świetnie. Może stać się nawet wręcz przeciwnie oraz możemy prezentować się dość śmiesznie. Pamiętajmy o odpowiednim kolorze, ponieważ nie każdy kolor będzie odpowiedni dla nas. Tak samo jak niektóre kolory ubrań mogą nam nie pasować, podobnie jest z okularami. (Informacje o okularach Porsche design) mogą posiadać pasujący dla nas kształt oprawek, jednak kolor także jest ważna. Jeśli nie jesteśmy pewni możemy wybrać bezpieczną czerń lub brąz.

(Okulary od firmy Prada) to jedna rzecz natomiast przede wszystkim w porze letniej na ulicach widać najróżniejsze modele letniego obuwia. To właśnie wtedy jest czas na to, by wyciągnąć z szafy buty, jakie czekały na nas cały rok. Wygodne sandały, delikatne baleriny, ładne, wycięte buty na koturnie. Możemy w tym czasie nosić nasze ulubione modele. Nie musimy aż tak trzymać się sztywno wytyczonych wzorców, ponieważ właśnie latem mamy taki czas, kiedy można pozwolić sobie na troszkę szaleństwa oraz raczej nikt nie będzie patrzył na nas dziwnie.

Letni czas to również sporo pięknych, letnich, lekkich torebek. Niektóre rodzaje są stworzone w tym celu, żeby nosić je właśnie latem. Potrafią wyglądać dosyć komicznie w połączeniu z ciężkimi zimowymi płaszczami albo butami.

Z tego powodu warto wyjąć z garderoby właśnie takie modele, które są doskonałe na sezon letni. Wszelkiego rodzaju plecione kosze, torebki z plastikowymi wstawkami, torby o jaskrawych, letnich barwach. Na pewno doskonale dopełnią taką torebkę wspomniane wyżej okulary przeciwsłoneczne Dolce&Gabbana albo jedne z takich ulubionych butów na koturnie. Wiedzmy, że właśnie w lecie można pozwolić sobie na większą ilość szaleństwa.