O jakich sprawach należy pamiętać przy kupowaniu najlepszej jakości męskiej koszuli?

Od bardzo długiego czasu są one niezbędnym składnikiem szafy każdego faceta. W momencie jej zakupu, należy sugerować się nie tylko jej fasonem, ale także materiałem, z jakiego była wykonana, sposobem jej wytworzenia czy przeznaczeniem, do którego ją kupujemy.
Trzeba pamiętać, że białe koszule męskie mogłyby być produkowane w odmianie wizytowej, ale także sportowej.

dziecko - wizja

Autor: jurek_jjt
Źródło: http://www.flickr.com
białe koszule męskie

Autor: Monika Dąbrowska
Źródło: Monika Dąbrowska
Należałoby zatem wiedzieć o paru sprawach. koszula posiada 2 Rozmiary: kołnierzyka i jej samej. Dobrze dobrany kołnierz mógłby przylegać do szyi tak, żeby można było swobodnie włożyć palce pomiędzy szyję a koszulę. Wymiar kołnierza to nic innego niż obwód szyi mierzony w centymetrach, zwiększony o rozłożystość jednego albo dwóch palców. Bardzo istotny jest także fason koszuli, o jakim informacja powinna być na etykietce. Może to być np. „custom fit” (powinna pasować na każdą sylwetkę), „regular fit” (klasyczna koszula (zobacz co ma do zaoferowania koszule olymp – mengarnitury.pl) bez wcięcia w tali) czy też „slim fit” (krój wyszczuplony). Niezwykle duże znaczenie ma także długość rękawa i typ mankietów. Rękaw koszuli powinien sięgać za nadgarstek i wystawać około 1cm spod rękawów marynarki. Do wyboru są dwa typy mankietów: na zapinki i na spinkę.
Bez wątpienia najlepszym surowcem z którego wykonuje się koszule okazuje się być bawełna. Na okres letni w mniejszym stopniu formalne koszule wykonuje się także z lnu. Producenci koszul czasem stosują skład 20% poliester 80% bawełny, dzięki czemu koszula jest tańsza i się mniej gniecie w porównaniu z tą zrobioną w 100% z bawełny, jednak należy mieć w pamięci, że sztuczne materiały mogą być stanowczo mniej wygodne i powodują nadmierne pocenie.

Nie polecane są z kolei koszule z mieszanek nienaturalnych tkanin. Dobrej jakości koszule wyprodukowane mogą być z bawełny egipskiej, sea island lub pinpoint. Niestety nieczęsto na etykietach koszul wymieniane bywają dane o gramaturze surowca.