Najchętniej wybierane kraje na wakacje

Kiedy trzeba by było ułożyć przegląd najchętniej wybieranych przez rodaków kierunków turystycznych, Egipt, Grecja i Turcja miałyby czołowe miejsca.

Wakacje w Costa Del Sol

Źródło: iiimillenium.pl

W zasadzie każde dobre biuro turystyczne ma jakieś oferty wyjazdów w te rejony w lato 2013 (ciekawa oferta). Prosto jest uzasadnić, dlaczego akurat te kierunki mają tak wielką popularność. Spróbujmy znaleźć atuty obecnych potentatów turystycznych.

Rodacy, którzy nie planują przepuszczać fortun na spędzenie miłych wakacji, chętnie stawiają na last minute do Egiptu. Ten pustynny kraj jest znany z ogromnej liczby zabytków, które każdy odwiedzający musi zobaczyć.

Absorbują Cię prezentowane tu zagadnienia? Jeśli tak, to kliknij dodatkowo ten link – są tu ważne informacje (http://primaveraspa.pl/wypoczynek/oferty-specjalne/zima-nad-morzem/), które także Cię zaciekawią.

Najbardziej popularnym miejscem są oczywiście Piramidy w Gizie, ale my rekomendujemy turystom żądnym wrażeń odwiedzenie tych miejsc, które nie są tak zadeptywane. Mądrze jest odwiedzić różnorakie muzea Egiptu oraz dostać się z kompetentnym przewodnikiem do podziemi zabytków, które nie są tak często odwiedzane przez ludzi z całego globu. (Wycieczki po Egipcie) O ile stawiacie na last minute do Egiptu jedynie po to, by pobyczyć się na plaży, to państwo zapewnia wam wiele znakomitych plaż nad cieplutkim morzem.

Kobieta, plaża

Autor: Apis Natural Cosmetics
Źródło: Apis Natural Cosmetics

Wycieczki do Grecji, mimo szalejącego tam krachu ekonomicznego, są cały czasniezwykle popularne. Nie ma się co dziwić, przecież w tym kraju można ujrzeć sporo reliktów po dawnej kulturze cywilizacji helleńskiej. Punktem obowiązkowym są naturalnie Ateny, malownicza położona stolica kraju. (Wycieczki po Turcji) Trzeba zwiedzić też pola słynnych starożytnych starć, a zwłaszcza Termopile. Morze w okolicy wysp greckich jest fantastyczne, mądrze jest się udać na niezapomniany rejs (zobacz również luksusowe rejsy) stateczkiem.

Wakacje w Turcji to może być niezapomniane przeżycie. W tym kraju również można zobaczyć wiele pozostałości z czasu rozkwitu cywilizacji helleńskiej, bo Grecy tworzyli osady na riwierze obszaru. Najbardziej godną uwagi atrakcją dla turystów z całego globu są szczątki Troi, czyli twierdzy, której podbicie zostało opisane w klasycznej Iliadzie. Trzeba koniecznie odwiedzić również Stambuł, który przyciąga gości rzeszą atrakcji.