Na wakacyjne wycieczki można także wybrać te mniej popularne miejsca, trzeba tylko zadbać o odpowiedni kwaterunek

Kłodzko jest pięknym i wiekowym miastem, które jednocześnie tylko z rzadka, a i czasem przypadkowo, znajduje się na szlaku urlopowych eskapad – przecież zimą tłumy wycieczkowiczów kierują się Świeradowa bądź Zakopanego, a letnią porą nad Bałtyk i na Mazury. Tymczasem Kłodzko może konkurować z tymi najbardziej legendarnymi miejscowościami.

Kłodzko

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
Wyliczmy zatem rozrywki, które czekają na wycieczkowiczów spragnionych wielkich wrażeń i niesamowitych przygód. Najprawdopodobniej największą i najbardziej imponującą atrakcją tego miasta jest twierdza. Budynek pamiętający czasy świetności armii dawnych Prus, obecnie przyciąga tak dziejopisarzy, jak i zwyczajnych wczasowiczów. Najbardziej interesującą jego częścią pozostają podziemne tunele, w których żołnierze pełnili służbę i strzegli bezpieczeństwa tamtejszych obszarów. W samym sercu miasta zainteresować nas może most, zbudowany w XIV wieku i czasami porównywany ze słynnym mostem w Pradze, a również imponujący kościół.

Jeśli kogoś kompletnie nie interesują stare budowle, lecz aktywny wypoczynek, niech potraktuje Kłodzko jako bazę wypadową. Stąd już całkiem blisko do Dusznik lub Kudowy. Te miasta kojarzyć się mogą tylko z uzdrowiskami i rekonwalescentami, lecz nic bardziej błędnego. Wszystkim urlopowiczom, którzy kochają odwiedzać nietypowe miejsca, z czystym sumieniem możemy rekomendować wycieczkę na tzw. Błędne Skały. Tak czy inaczej, trzeba wcześniej pomyśleć o kwaterunku i przejrzeć internet, na przykład pod kątem frazy Kłodzko nocleg. Dla niektórych to przecież podstawa dobrego wypoczynku.

Samo planowanie tras letnich lub zimowych wycieczek ci bardziej przezorni podróżnicy, czyli np. emeryci, zaczynają od przeglądania prasy, ponieważ tylko nieliczni umieją obsługiwać komputer. Biblioteki są na szczęście pełne różnych przewodników, więc wykonanie takiego zadania do skomplikowanych zaliczać się nie będzie. Z kolei osiemnastką, którzy lubią podejmować wyzwania, wybiorą się w podróż nawet bez uprzedniej rezerwacji kwatery – po przyjeździe są w stanie chodzić od drzwi do drzwi lub przeglądać lokalne gazety, a zwłaszcza te, w których zamieszczono rubrykę Kłodzko nocleg.

Jeśli masz ochotę rozszerzyć swą wiedzę na przedstawiany temat, to zobacz nowy wpis (https://comfortapartments.eu/apartamenty-sopot/), który na pewno będzie dla Ciebie bardzo wciągający.

Takie wczasy z dreszczem z pewnością na długo zostaną w pamięci, nawet jeśli pogoda będzie kiepska.