Na czym polega sztuka pakowania się na wyjazd? O jakich zasadach warto pamiętać?

Pakowanie się na wyjazd to dla części osób czynność bardzo znienawidzona. Potrafi zająć sporo czasu oraz pomyśleć trzeba o wszystkim, co może być potrzebne w czasie wyjazdu. Łatwo o części rzeczy zapomnieć. Dlatego dobrze jest poznać parę reguł, które pozwolą nam wyrobić w sobie trochę wprawy.

moda damska - kobieta z kapeluszem

Autor: abcslubu.pl 
Źródło: abcslubu.pl
No właśnie, wprawa jest tutaj czymś niezmiernie pomocnym, ponieważ im więcej jeździmy, tym łatwiej przychodzi nam spakowanie się. Pamiętamy na przykład, że podczas ostatniego wyjazdu taka dodatkowa bluzka zabrana na wszelki wypadek nie była nam w ogóle potrzebna i tylko zajmowała niepotrzebnie przestrzeń w naszym bagażu. Dlatego wiemy, iż nie ma co przesadzać ze sporą ilością rzeczy. Tak samo jest z czymś, co bardzo by nam się przydało, a o czym raczej nie myśleliśmy przed wyjazdem. To jest ta wspomniana wprawa, którą nabieramy po jakimś czasie. Natomiast nawet jak nie jeździmy często to możemy także jakoś sobie poradzić. Doskonała będzie lista, na której zapiszemy wszelkie potrzebne rzeczy. Róbmy ją wcześniej, miejmy przy sobie oraz zapiszmy rzeczy, jakie mogą się nam przydać. Gdy uznamy, iż przydadzą nam się dwa kapelusze damskie, to zapiszmy taką informację, można podczas pakowania z czegoś zrezygnować – bardzo dobre sportowe staniki.
Umiejętność odrzucenia części rzeczy to właśnie klucz do sukcesu. Gdy już posiadamy naszą całą listę, to musimy ją skonfrontować z wielkością naszego bagażu. Nawet jeśli wybieramy się autem, to nauczmy się tak spakować nasz bagaż aby posiadać jedną walizkę. Będzie to bardzo wygodne i zmniejszy ilość niepotrzebnych rzeczy. Gdy bowiem rozpakujemy naszą walizkę po powrocie, to może się okazać, że dodatkowy biustonosz sportowy, jaki zabraliśmy nie został ubrany przez nas ani razu. Z tego powodu postarajmy się ograniczyć nasze rzeczy do gabarytów, jakie będą wystarczające. Właśnie podczas pakowania jest na to czas. Kiedy jedziemy na długo, to myślimy sobie, iż torba już powinna być ogromnych rozmiarów. Nic bardziej mylnego. Zamiast pakować dodatkowe piżamy, to miejmy na uwadze to, iż możemy podczas wyjazdu wyprać parę rzeczy. Często w hotelach czymś normalnym jest usługa prania, z której możemy skorzystać.

W czasie pakowania powinniśmy zacząć od rzeczy niezbędnych, takich jak dokumenty, bilety, leki. Nie będzie dużą tragedią, jeśli zapomnimy piżamy albo zostanie w domu nasza ulubiona bluzka, gdyż możemy zakupić takie rzeczy na wakacjach. Z tego względu podzielmy nasze rzeczy na mniej ważne oraz bardziej ważne i takim kluczem się kierujmy przy kolejności pakowania – zerknij.