Moda jest dla każdego. Można wyglądać doskonale w każdym rozmiarze!

Dzisiejszy świat mody opanowała mania szczupłości. Modelki, które biorą udział w pokazach i spoglądają na nas ze stron gazet są najczęściej wysokie i bardzo szczupłe.

Podobny trend utrzymuje się nie tylko wśród najbardziej znanych projektantów, ale także w branży tak zwanych sieciówek.
koszulki duże rozmiary

Autor: Simon_sees
Źródło: http://www.flickr.com
Popularne sieci odzieżowe specjalizują się dziś w ubraniach przeznaczonych niemal wyłącznie dla osób bardzo szczupłych i zgrabnych. Wśród półek i wieszaków próżno szukać czegokolwiek w rozmiarze większym niż 40. Problem z kupnem czegoś ciekawego dla osoby ważącej nieco więcej kilogramów coraz częściej staje się również codziennością panów. Jeśli chodzi o bluzy, dżinsy, koszule czy koszulki męskie duże rozmiary dla sieciówek często kończą się na L, maksymalnie XL.
remont mieszkania

Autor: Warren Long
Źródło: http://www.flickr.com
Na szczęście sytuacja ta pomału ulega zmianie dzięki specjalnym sklepom przeznaczonym dla osób walczącym z nadprogramowymi kilogramami. W wielu miastach i miasteczkach pojawiają się sklepy z ciuchami w niestandardowych rozmiarach, a modele w nich sprzedawane w niczym nie przypominają już mdłych worków. Odzież dla otyłych do niedawna była niszą, którą zaczęło w końcu wypełniać kilka firm z Polski i z zagranicy. Dzięki nim na rynku znalazły się sukienki podkreślające atuty i ukrywające wady sylwetki puszystych pań, bluzki w ciekawych fasonach i wzorzyste swetry. Kobiety wreszcie porzuciły bezpieczną czerń na rzecz świeżych kolorów. Modowa rewolucja zaczyna ogarniać również mężczyzn.

Jeśli przymierzamy się do zakupu koszuli, bluzy (bluzy z własnym nadrukiem) czy koszulki duże Rozmiary będą na nas co najmniej w wielu sklepach. Należy pamiętać, iż strój ma magiczne możliwości – potrafi ukryć wady i podkreślić zalety każdej figury. Dla dobrego samopoczucia i odbicia w lustrze dobrze jest się trochę postarać.