Moda dobrana do ciebie! – zobacz, jak zawsze posiadać swój styl

Wiele osób podąża za modą nie biorąc pod uwagę, że często taka postawa wiąże się z tym, że przestajemy być sobą, a zaczynamy wręcz z automatu naśladować innych. Nie ma sensu popadać w tego rodzaju skrajności, stąd też na początku naszej przygody z modą dobrze jest pomyśleć nad tym, kim jesteśmy i co poprzez swój strój chcielibyśmy wyrazić. Ludzie często nie pamiętają o tym, że nasz ubiór pośrednio wyraża nas samych. To nasza wizytówka, którą obieramy i za pomocą której komunikujemy innym, np. to że pracujemy w biurze, albo uczęszczamy jeszcze do szkoły.

Takie niewerbalne sygnały przekazujemy i sami odbieramy je od otoczenia nawet o tym nie myśląc.

Jeśli chcesz zgłębić większą ilość faktów na to zagadnienie – poczytaj tu wszystko, co Cię fascynuje na zbliżony temat.

Artysta ubrany w ciekawy sposób, prezes banku w garniturze, urzędniczka w ołówkowej spódnicy, obuwie damskie Vans na nogach licealistki… Listę można mnożyć, bowiem charakterystyczne elementy ubioru widoczne są non stop w najróżniejszych zestawieniach. Podstawa więc to odnaleźć w całej tej otoczce siebie i wiedzieć, co chce się pokazać światu poprzez to, co się nosi. Nie bądźmy niewolnikami mody i wtedy, gdy wszyscy ubierają trzewiki załóżmy tenisówki Poznań, zawsze wtedy, gdy to właśnie w tych butach chodzi nam się najwygodniej.

trampki

Źródło: pixabay.com

Warto także zwrócić uwagę na to, co wybieramy odwiedzając sklepy w centrach handlowych. Być może okaże się, że jesteśmy nieświadomie niewolnikami sklepowych wystaw? Dość znanym zjawiskiem jest bowiem sytuacja, kiedy to uświadamiamy sobie, iż kupiliśmy coś, co tak naprawdę nam się nie przyda – sprawdzaj nowości na Ceneo. Setki bluzek zalegających w szafach jest dowodem… skądś musieliśmy je wziąć… Nie dajmy się zwieść sklepowym wystawom, bowiem te zawsze kusiły i kusić będą. Pamiętajmy, że bielizna (sklep z tanią bielizną) ciążowa Gdańsk przyda nam się tylko, gdy będziemy mieć dziecko, z kolei kurtki damskie zimowe pewnie będą częściej zajmowały nasze myśli podczas robienia zakupów na zimę.

Jeżeli już zdecydujemy się na jakiś produkt, to pamiętajmy, by upewnić się, iż jest on wyprodukowany z porządnych tworzyw. Odpowiednie wykończenie i gwarancja jakości to coś, na co powinniśmy stawiać – bądź na bieżąco z nowościami. Nasze zakupy winny być dla nas ekscytującym przeżyciem, gdyż to dzięki nim możemy zgłębić świat mody, dlatego pamiętajmy, by zawsze jak najlepiej przyjrzeć się temu, co planujemy kupić.