Miasto Kołobrzeg – historia oraz atrakcje|atrakcje oraz historia. Sprawdź, co warto zwiedzić nad Morzem Bałtyckim

Kołobrzeg to jedno z najstarszych miejscowości w naszym kraju – jego początki sięgają VII wieku. Na obszarze obecnego Budzistowa mieszkańcy założyli tu kolonię, która to po pewnym czasie przekształciła się w grodzisko. W XIII wieku kolonia została przeniesiona w punkt ujścia Parsęty do Bałtyku. W 1255 r. Kołobrzeg otrzymał prawa miejskie stając się ówczesnym ośrodkiem handlu a także rybołówstwa.

Miasto zyskało na znaczeniu kiedy w 1000 roku w trakcie Zjazdu Gnieźnieńskiego Bolesław Chrobry założył w tym mieście biskupstwo. W tym okresie Kołobrzeg był najważniejszym portem na Pomorzu Zachodnim dorównując ragą grodom takim jak Kraków, Gdańsk czy Gniezno. Kołobrzeg z racji swego położenia grał istotną rolę w czasie wojen jako port handlowy jak też wojenny. Niestety przez to miasto było wielokrotnie burzone i traciło znaczenie jako miasto kupieckie. Na szczęście już w XIX wieku zaczęto dostrzegać uzdrowiskowe walory tego miasta. W 1830 roku powstał w tym mieście pierwszy zakład kąpieli solankowych, natomiast w 1899 otwarto w tym miejscu pierwszy Dom Zdrojowy.

Kołobrzeg

Autor: zeesenboot
Źródło: http://www.flickr.com

Współczesny Kołobrzeg to zarówno miasto kupieckie jak i znana miejscowość krajoznawcza, gdzie w okresie wakacji wypoczywa wielu turystów. Nad Bałtykiem odkryjemy port rybacki i wojskowy Marynarki Wojennej ale również mnogie sanatoria jak też ośrodki uzdrowiskowe.

Chciałbyś przeczytać nowe ciekawe posty? Zapraszamy zatem na stronę autora. Tam oczekują na Ciebie sprawdzone szczegóły.

Na terytorium Kołobrzegu udokumentowano występowania naturalnych surowców sprzyjających procesom uzdrawiającym – znajdują się w tej okolicy 24 zakłady lecznictwa uzdrowiskowego. Kurują się tutaj osoby cierpiące na choroby układu krążenia lub narządów ruchu. Są również specjalne uzdrowiska dla dzieci chorujących na astmę albo z uczuleniami skórnymi. Wystarczy wpisać w przeglądarkę: uzdrowisko Kołobrzeg bądź sanatorium Kołobrzeg, żeby odnaleźć ośrodek dla siebie.

W Kołobrzegu rozwinęła się też kuchnia podlasia sportowa związana głównie ze sportami wodnymi. Na pięknych kołobrzeskich wybrzeżach panują ku temu świetne warunki. W czasie wakacji letnich możemy tu ujrzeć zawody siatkówki plażowej bądź osoby korzystające z paralotni. W mieście odnajdziemy też Aquapark z pływalniami sportowymi i rekreacyjnymi oraz zjeżdżalniami.