Męska moda na co dzień – w jaki sposób dobrać koszulę?

Wybór należytej koszuli jest ważną kwestią. Koszula stanowi część całego męskiego stroju. Bez względu na to czy kupujesz koszulę dla siebie czy chcesz komuś sprawić upominek przeczytaj poniższe porady.
W trakcie kupna koszuli musimy brać pod uwagę mnóstwo istotnych rzeczy.

Charakter, kolor, jakość a także wielkość to najważniejsze detale, jakie mają faktycznie ogromne znaczenie. Przede wszystkim zwróć uwagę na kołnierz. Męskie koszule posiadają przeróżne typy kołnierzy. W najwyższym stopniu popularne to: kołnierzyk długi z wąsko rozstawionymi końcami, kołnierzyk z guziczkami na końcach i kołnierzyk z krótkimi szeroko rozstawionymi końcami. Kołnierzyk długi z wąsko rozstawionymi końcami – końcówki skierowane są prosto ku ziemi jak też kończą się w jednym punkcie. Do koszuli tego z typu kołnierzem pasuje mały krawat.

Masz chęć zgłębić więcej podobnych materiałów? Jeśli tak, to zobacz to unikalne źródło, ponieważ też Cię zapewne zaintryguje.

Kołnierzyk z guzikami na końcach – koszule takie mają klasyczny kołnierzyk, na jakiego końcach znajdują się niewielkie guziczki, łączące go z koszulą. Ubierając tego typu koszule będziesz mieć z pewnością bardziej swobodny wygląd. Kołnierzyk z krótkimi szeroko rozmieszczonymi krańcami – pomiędzy szyją a końcami tego kołnierza zawarty jest kąt czterdzieści pięć stopni. Koszule z tego wariantu kołnierzami mają duży obszar na krawat – skocz na męskie bloga modowego.

moda męska

Autor: YuJeen
Źródło: http://www.flickr.com

Drugim istotnym elementem decydującym o stylu koszuli są mankieciki. Mankieciki z guzikami będą zazwyczaj mniej szykowne aniżeli mankiety francuskie, jakie znacznie bardziej przydają się na duże wydarzenia. Francuskie mankieciki wymagają przeważnie zapięcia specjalną spinką do mankiecików, to niezwykle klasyczny oraz elegancki dodatek – .

Istnieje bardzo wiele rodzajów męskich koszuli poczynając od nadzwyczaj formalnych do swobodnych. Moda męska w tymże obszarze oferuje bardzo wiele. Czynniki takie jak materiał, krój oraz kolor charakteryzują to, jak gustowna konkretna koszula.