Medalion wraz z św. Krzysztofem – czyli, „boska pomoc” na dróżce za każdym razem mile widziana

„Niosący Chrystusa” – to w skróceniu oznacza pojedyncze spośród najpopularniejszych na terenie naszego kraju – mimo upływu lat – chłopięcych imion, które brzmi nie w inny sposób jak: Krzysztof.

warzywa

Autor: Gatta
Źródło: Gatta
medalik św. krzysztof

Autor: Leslie Duss
To konkretne imię jest bardzo wiekowe, jednak nie jego dzieje nas dzisiaj ciekawi, lecz dokładnie to, co oznacza. „Krzysztof” a raczej św. Krzysztof, jest to jeden spośród najmocniej znanych patronów na całym świecie, kiedyś patron tak nazywanych „flisaków”, przewoźników oraz pielgrzymów, dziś bywa doskonale znany jako nikt inny jak…
Kolekcja ubrań Blue Coast

Autor: Olsen
Źródło: Olsen
Patron flisaków, przewoźników oraz pielgrzymów – tym niegdyś był wizerunek św. Krzysztofa. Jak można prosto zauważyć, patrząc na te trzy przykłady – nawet nie znając pierwszego spośród nich – św. Krzysztof patronuje personom, którzy przemieszczają się z miejsca na lokalizację. Niegdyś robiono to za pomocą nóg, lub konno, lecz w obecnej chwili naszym najczęstszym środkiem do przemieszczania się są wszelakiego rodzaju samochodziki – nie zadziwia więc fakt, że z upływem latek patron osób podróżujących stał się patronem Kierowców. Mimo, iż sporo osób z nas nie jest przesadnie przesądnych, to nadal nie przeszkadzają naszym osobom tego typu symbole, dlatego nawet i jeśli nie do końca wierzymy w „przedmioty które przynoszą szczęście” nie przeszkadza nam ich używanie. Pojedynczą z takiego rodzaju rzeczy, jest nic innego jak medalik św.

Krzysztof – którego to odnajdziemy nie wyłącznie w wielu samochodach (również w postaci nie medalionu, ale dla przykładu naklejki czy obrazka), ale również na szyjach kierowców, czy też przy ich kluczykach od autka w formie małego, nie zawadzającego naszym osobom breloczka.