Medalik szkaplerz – jego znaczenie i dzisiejsze wykonanie

Szkaplerz jest to nie mniej ni więcej wierzchnia cząstka okrycia habitu, używana do tej konkretnej pory w pewnych zakonach. Otacza ona ramiona, barki a także plecy posiadacza, posiadając jedynie otwór na głowę.

Wyposażenie

Autor: Brian Fagan
Źródło: http://www.flickr.com
Bielizna korygująca

Autor: Esbelt
Źródło: Akrobatka.pl
Historia tej konkretnej cząstki odzienia sięga bardzo sporo lat wstecz, jednak nas interesuje dziś tak zwany medalik szkaplerzny, który ma za zadanie zając miejsce szkaplerza zrobionego z materiału.

Jak to łatwo się zorientować, takiego rodzaju medalik szkaplerz o wiele wygodniej jest nosić aniżeli taki dosłowny, wykonany z konkretnego materiału.

Jeżeli masz chęć poznać dodatkowe wiadomości na przedstawiany tutaj wątek, to przeczytaj to ważne opracowanie (http://www.inkberry.com.pl/) – ono też jest bardzo cenne.

Nie mniej jednakże, niezależnie od tego, którą to formę się nosiło, czy nosi, znaczenie typowo duchowe obu przedmiotów jest dosłownie to samo. Zaraz na samym początku pokazania się owych medalionów były one wykonywane z metalu – co więcej, było to dosłownie wymagane, tak samo jak to, że jedna ze stron medalionu miała posiadać już określony wizerunek Jezusa Chrystusa (wręcz obowiązkowo wraz z Jego Sercem Najświętszym), podczas gdy rewers medalika miał przedstawiać Najświętszą Dziewicę, tyle że z tym jednakże wyróżnieniem, że jej konkretny „obraz” mógł być całkowicie dowolny. Obecnie takiego rodzaju medaliki bywają tworzone z bardzo różnych materiałów (od napomkniętego metalu aż po najdroższe złoto) no i przybierają bardzo różne formy i wielkości, dość często nawet mają formę swoistego „przenośnego obrazka w Kolorze”, zamiast takiego w pełni wygrawerowanego w już określonym materiale.

Dobrze jest także jeszcze dodać, iż w uzależnieniu od tego co wybierzemy, za takiego rodzaju medalion zapłacimy od mówiąc dokładnie paru złotówek po nawet i więcej niż kilkaset, chociaż te zazwyczaj posiadają w sobie tak samo medalik, jak również łańcuszek no i są wykonane z ogromną dbałością o szczegóły.