Lumpeks czyli w jaki sposób zarabiać na odzieży używanej?

Rynek odzień używanych tak zwanych „secound handów” jest w Polsce coraz to ogromniejszy. Dowodem może być liczba tego rodzaju sklepów w każdej polskiej miejscowości. Czy będzie to rynek na którym da się zarobić? Czy Polacy faktycznie są chętni do kupowania i noszenia używanych ciuszków?
Ciucholand tudzież szmateks to sklep z używaną odzieżą.

Odzież ta pochodzi przede wszystkim z cudzoziemskich skupów bądź zbiórek. Po tym jak zostaje zebrana zagranicą, zapaczkowana, przesyłana jest do naszej ojczyzny. W naszej ojczyźnie, towar trafia do hurtowni, z jakich dostanie się na ostatek do sklepów z używaną odzieżą.

Zgodnie z testami 43% rodaków kupuje w „szmateksach”. To niesłychanie duży rynek, chociaż druga połowa kategorycznie twierdzi, iż przenigdy by tam nie kupiła. Zdecydowanie największym powodem dla którego ludzie są skłonni nabyć używane ubrania jest cena. Odzież używana jest częstokroć niemal dziesięć razy tańsza niż nowiuteńkie w sklepie. Prócz ceny, ważnym czynnikiem będzie niepowtarzalność odzień. Większość z nich wywodzi się z ofiar. Jak łatwo się domyślić, zachodzi prawdopodobieństwo współmierne do trafienia w totka, iż w tym samym szmateksie znajdą się 2 takie same ubranka. Następnym niewątpliwym plusem zakupów w takowym punkcie jest moda, jaka w ostatnim czasie powraca do deseni z minionego stulecia. Ubrania, które przez wiele lat były w składnicach hurtowni, nagle stały się pożądane poprzez nabywców.
siatkówka

Autor: diva
Źródło: diva
odzieżą

Źródło: flickr.com
Naturalnie ciucholandy mają też spore minusy. Prócz bariery psychologicznej są również bariery asortymentowe.

Jest szeroki wybór krajów, z których możesz ściągnąć odzienie. W największym stopniu modne są Wyspy Brytyjskie, Francja jak też reszta państw UE. Designerska odzież sortowana cream cieszy się najogromniejszym wzięciem.