Łucznictwo może być doskonałym sposobem na spędzeniem wolnego czasu? Jak się do tego przyszykować?

Łucznictwo to nie tylko zachwycający sport, ale też zajęcie, które w dzisiejszych czasach można dobrze uprawiać, w wolnych chwilach na własnym podwórku czy w osobnym miejscu. Warto zatem dobrze przygotować się do tego sportu, ponieważ nabycie łuku i strzał to tylko początek.

łucznictwo

Autor: Kristina D.C. Hoeppner
Źródło: http://www.flickr.com

Trzeba nie zapominać, że strzały się zużywają i dość często lotki na ich końcu podają się degradacji. Opłaca się więc inwestować w akcesoria do łuku – zestaw lotek do strzał, dzięki jakim wspaniale mamy okazję we własnym zakresie naprawić zużyte lotki (więcej na Jednak nie trzeba do tego celu używać zwyczajnego kleju do kupienia w wybranym sklepie. Opłaca się zainwestować w specjalny klej do lotek. Jest on niezwykle skuteczny do każdego typu strzał, zrobionych zarówno z aluminium, drewna czy również włókna szklanego. Klej jest niezwykle mocny a jego wyschniecie to zaledwie 5 minut. Jednak jeśli chcemy, żeby klej mógł wyschnąć dokładnie, warto zostawić sklejone lotki do strzały na 48 godzin. Decydując się na tę aktywność trzeba pamiętać także o bezpieczeństwie pozostałych. (akcesoria do łuku) Nie trzeba strzelać w dowolnym miejscu i do czegokolwiek. Najlepiej inwestować w specjalne maty wykonane ze słomy, które są tworzone ze słomy żytniej, niezwykle ciasno splecionej. Matę można powiesić – lub też co jest bardziej zalecane ustawić na specjalnie do tego celu przygotowanym stojaku. Na macie słomianej, która doskonale spowolni wystrzeloną strzałę, należy zamontować tarczę, dzięki którym możemy mieć wgląd w naszą celność w czasie strzelania do celu.

Czym mogłoby być strzelanie z łuku bez kołczanu na strzały i sam łuk. Dzięki nim bez problemu i bez obaw będziemy mogli nie tylko przechowywać nasz sprzęt, ale także transportować go samochodem. Poleca się również zaopatrzenie łuku w lekką i wytrzymałą podstawkę pod strzałę. Dzięki niej możliwe będzie oddawanie precyzyjnego strzału – dzięki specjalistycznej budowie lotki nie będą stykać się z podstawą łuku. Dla bardziej zaawansowanych poleca się też sprzęt, którym jest chronogram. Dzięki niemu możliwe jest mierzenie prędkości wystrzału w przedziale od 9 do 2100 metrów na sekundę. Co interesujące, dokładność pomiaru to aż 99,5% co może dać bardzo dokładny pomiar wystrzału.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*