Lato coraz bliżej, czyli w tym roku spędzamy je w górach

Nim się obejrzymy, a przyjdą letnie wakacje. Wraz z nimi czas letniego wypoczynku, na jaki zdecydowana większość z nas z takim utęsknieniem czeka. W letni czas wiele osób wybiera wyjazd Nad Bałtyk. Tego roku można mimo wszystko wybrać inaczej oraz zdecydować się na wczasy w górach.

spacer w górach

Autor: Connie Lu
Źródło: http://www.flickr.com
Polska daje w ofercie wiele sposobności tym, osobom, które zdecydowały się spędzić w tym roku wczasy w górach. Najczęściej uwzględniane są jak najbardziej Tatry, to najwyższe góry w naszym kraju, a tym samym to te góry, jakie charakteryzują się rzeźbą alpejskim – Szostaki. Decydując się na Tatry, zazwyczaj zatrzymujemy się w Zakopanem – miasto położone u podnóża Tatr. Zewsząd możesz oglądać z zamiłowaniem majestatyczne góry. Na obszarze Tatr wytycznych jest mnóstwo szlaków dla turystów, których poziom trudności jest niezwykle różnorodny. Dzięki temu każdy ma możliwość znaleźć trasę dopasowaną dla siebie oraz swoich możliwości. Wielu turystów rozpoczyna swą przygodę z Tatrami uwzględniając doliny reglowe. Tą najbardziej znaną pośród nich będzie Dolina Kościeliska, przez którą wędrówka nie jest zbyt wymagająca. Tatry to jednak nie jedyne góry, które w w polskim kraju zasługują na uwagę.

wczasy w górach

Autor: Matt Ming
Źródło: http://www.flickr.com
Na pewno warto wybrać się w Pieniny. To jedne z piękniejszych polskich gór, które ujmują zwłaszcza nadzwyczajnym Przełomem Dunajca. Podróżując po Pieninach, koniecznie należy wspiąć się na Trzy Korony. Godna uwagi będzie wycieczka stanowiąca połączenie wejścia na wspomniane przed chwilą trzy Korony a także Sokolicę. To na szczycie tej drugiej góry wznosi się najstarsza, a tym samym bardzo popularna polska sosna. Niebywałe jest to, że tak znakomicie radzi sobie w tak trudnych warunkach. Następnym regionem naszego kraju godnym uwagi każdego turysty jest Beskid Sądecki. Są to góry idealne dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze wspinaczką, którzy nie posiadają dużych umiejętności, ani idealnej kondycji – strona główna. Chociaż dajmy tu przykład innego obszaru Lackowa to teren górzysty z wyższej strefy – by się na nią wspiąć potrzeba sporej kondycji.

Czy pasjonuje Cię podobna kwestia? Jeśli tak, to kliknij ten odnośnik i zdobądź pomocne info także na podobnej witrynie!

A wszystko za sprawą niebywałego kąta nachylenia, jaki powoduje, iż wędrówka staje się naprawdę bardzo trudna.