Kudowa Zdrój- doskonałe miejsce na turystykę i na rehabilitacyjny wypoczynek w uzdrowisku

Jeżeli poszukujemy idealnego miejsca do odpoczynku a także urlopu w uzdrowiskowej miejscowości, warto zdecydować się na okolice Kotliny Kłodzkiej. Malownicze, uzdrowiskowe tereny rok rocznie przyciągają tłumy turystów, spragnionych udanego wypoczynku. Jednym z najbardziej interesujących miejsc w okolicy Kotliny Kłodzkiej jest Kudowa Zdrój. To urokliwe a także malownicze miasto jest wspaniałym miejscem na urlop w towarzystwie rodziny lub samemu. Kudowa Zdrój ma bardzo wiele walorów turystycznych oraz uzdrowiskowych. Z pewnością najpopularniejszym miejscem jest Park Zdrowy.

miejsce noclegowe

Autor: Sonia Belviso
Źródło: http://www.flickr.com
Można odnaleźć w nim zaciszny zakątek i wypocząć, a potem udać się do pijalni. Jeżeli lokalizacją naszego urlopu jest Kudowa Zdrój pensjonaty (noclegi w Kudowie) bądź domu turystyczne mają dla nas niezwykle atrakcyjną ofertę. Możemy przykładowo wybrać się na urlop rehabilitacyjny tudzież uczestniczyć w różnego rodzaju zajęciach rehabilitacyjnych. Malowniczy park jak również inne atrakcje sprawiają, iż turyści z chęcią wybierają Kudową Zdrój na miejsce swojego wypoczynku. W Kudowej Zdrój możemy znaleźć wiele muzeów, na których zwiedzanie można poświecić jeden dzień z naszego urlopu.

Zatrzymując się w Kudowej Zdrój można udać się do Parku Gór Stołowych, który zachwyci nas pięknymi krajobrazami a także bogatym światem roślin. Osoby, które fascynują się światem roślinnym powinny odwiedzić Ogród Japoński w niedalekim Jarkowie. Wizyta w ogrodzie na pewno będzie niezapomniana. Jeśli miejscem naszego pobytu jest Kudowa Zdrój pensjonaty lub sanatoria oczarują nas swoim zabytkowym wyglądem.

Pasjonaci architektury również doskonale odnajdą się w tym wspaniałym miejscu. Wartą uwagi atrakcją będzie też Kaplica Czaszek, która rok rocznie przyciąga tłumy turystów. Dzieciom na pewno będzie się podobało ciekawe Muzeum Zabawek, które gromadzi zabawki prawie z całego świata. Urokliwe krajobrazy Gór Stołowych tudzież walory uzdrowiskowe Kudowej Zdrój sprawiają, że jest to miejsce niezwykle chętnie odwiedzane przez osoby w każdym wieku. Warto tam pojechać, jeżeli zależy nam na udanym wypoczynku bądź rehabilitacji w pięknym, uzdrowiskowym miejscu.