Które używane codziennie ubrania zostały stworzone dla armii?

Ogólnie jest wiadome, iż Mężczyźni często lubią rozwiązania jak najbardziej błahe. Dzięki takiemu na ogół są to także rozwiązania najbardziej wydajne.

Tyczy się to wielu dziedzin, w tym także męskiej mody.
Narciarze

Autor: SkiStar
Źródło: http://www.flickr.com
Niezłym owego dowodem jest budrysówka, zatem krótki płaszcz używany w przeszłości przez marynarzy. Jest on zapinany na specjalistyczne kołki wytworzone z drewna lub z plastiku. Umożliwiało to albowiem marynarzom ubieranie budrysówki wręcz bez potrzeby zdejmowania rękawic. Inną właściwością, którą cechuje się budrysówka jest doszywany albo dopinany na guziki kapturek czy obszerne, naszywane na wierzch kieszenie. Budrysówka pochodzi z angielskiej żeglugi wojskowej. W dzisiejszych dniach powraca do mody oraz jest używana codziennie przez różnych ludzi nie powiązanych nawet w najmniejszym stopniu z działalnością na morzu. Jeżeli zatem chcesz swoim stylem odziewania się nawiązać do tej znamienitej historii, być może właśnie budrysówka jest właściwym dla Ciebie odzieniem?
Analogiczną wojskową historię posiadają także spodnie (zobacz więcej) chinosy. Zostały one wytworzone na wymagania amerykańskiego wojska walczącego z Hiszpanami o Filipiny. Spodnie chinosy zawdzięczają swą nazwę naturalnie Państwie Środka a konkretnie wywodzącym się z owego państwa pracownikom, którzy tworzyli dla amerykańskiej armii takowe spodnie chinosy. Są one niezwykle wygodne i dzięki temu, że są dosyć cienkie, są dostosowane do stosowania w wysokich ciepłotach.

Spodnie chinosy są zatem idealne na okres letni, lecz można by ich używać o każdej porze roku. Spodnie (www.skalnik.pl/odziez-meska-spodnie-b-fjallraven) chinosy są niezwykle komfortowe i miłe w dotyku i najlepsze na co dzień, gdyż są to spodnie z bawełny.