Które akcesoria są niezbędne w kiedy temperatura spada poniżej zera

Nie żyjemy w klimacie tropikalnym lub chociaż na ciepłych rejonach naszego kontynentu. Niestety,zima u nas jak najbardziej występuje i musimy, jako co roku schować krótkie spodenki do szafy, a zamiennie wyjąć ciężkie zimowe sprzęty. Kurtki, czapki i rękawiczki. Skupimy się na tych ostatnich.

zima

Autor: Husqvarna
Źródło: Husqvarna
Każdy wie, jak wyglądają rękawiczki. Mają chronić palce, mają nas uratować przed odmrożeniem, mają też wyglądać ładnie. No właśnie, rękawiczki (sprawdź ofertę) to nie jest taka prosta sprawa, choć dla dziewięćdziesięciu procent mężczyzn na pewno ta kwestia nie stanowi problemu. Ale kwestia jest następująca, w zależności od tego, jakie rękawiczki wybierzemy zależy bardzo wiele. Mamy do wyboru: wzorzyste długie kawiczki czy wełniane rękawiczki z jednym palcem.

Mitenki to świetny wybór dla osób, które boją się bardziej od mrozu tego, że nie będą modne. Są to rękawiczki bez palców, które zakrywają je tylko do połowy. Już od stuleci mitenki służyły jako dodatek do eleganckiego stroju, także dzisiaj bardziej pasują jako wzbogacenie swojego wyglądu niż ochronę na czynniki atmosferyczne. Najlepiej je nosić, kiedy nie jest jeszcze bardzo zimno, kiedy temperatura co prawda spada do zera, ale nie spada jeszcze za nisko. Możemy być wtedy pewni, że palce nam nie zmarzną, za to będziemy mieć fajny dodatek do garderoby.

czapka

Autor: Ben Babcock
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy zaś zrobi się zimno musimy ubrać już normalne rękawiczki. Ten najpopularniejszy rodzaj rękawiczek uchroni nas przed zimnem, ale także wpasuje się do naszego wyglądu. Dużo jest ciekawych rodzajów, które nie służą tylko do ochrony przed zimą, lecz także wykonane sa z najlepszych materiałów, żeby wyglądały ładnie i służyły na lata.

Długie rękawiczki to także jednak rękawiczki jednopalczaste (czyli zakrywające wszystkie palce) oraz pięciopalczaste rękawiczki (każdy palce osobno). Ludzie częściej wybierają te drugie, choć jednopalczaste są po prostu cieplejsze. Oczywiście, zależnie od tego z czego są wykonane warto wiedzieć, że każdy palec z osobna jest narażony na większe zimno niż razem wszystkie palce, jak w rękawiczce jednopalczastej, nawzajem się ogrzewające.