Które akcesoria hotelowe to dla wygody gości obecnie absolutna podstawa w każdym pokoju?

Hotele obecnie przeważnie w sezonie są oblegane przez gości, rzecz jasna jeśli ich oferta jest wystarczająco atrakcyjna, istotne znaczenie ma też lokalizacja. Ludzie bardzo chętnie podróżują, a tanie loty tylko w tym pomagają.


Hotele muszą zachowywać odpowiednie standardy, przede wszystkim gdy weźmie się pod uwagę fakt, że na rynku panuje bardzo duża konkurencja. W każdym hotelowym pokoju powinny zostać umieszczone najważniejsze kosmetyki hotelowe. Jakie? Głównie czyste ręczniki, które muszą być wymieniane codziennie. To kategoryczna podstawa, jako że higiena ma ogromne znaczenie dla każdego człowieka. Dodatkowo, w łazienkach muszą być umieszczone specjalne kubeczki przeznaczone do mycia zębów. Kubeczki najczęściej są plastikowe i opakowane w specjalną folię, dzięki czemu gość ma pewność, że nie były one nigdy wcześniej użytkowane. Czasami, gwarantowane są też dla gości nowe grzebienie, także zapakowane.

pokój hotelowy

Autor: Sean MacEntee
Źródło: http://www.flickr.com

Elementem koniecznym w każdym hotelowym pokoju są miniaturki kosmetyków, szczególnie żelu pod prysznic, płynu do kąpieli i szamponu do włosów. Nie wszyscy goście biorą takie kosmetyki ze sobą, gdyż może się to dla nich okazać bardzo kłopotliwe, z tego względu pozostawienie takich dodatków jest koniecznością. Z reguły hotele gwarantują klientom także miniaturowe mydełka. Oczywiście, ilość i jakość tego rodzaju akcesoriów jest uzależniona głównie od poziomu hotelu. Niemniej jednak, nawet w hotelach które posiadają niewiele gwiazdek, kosmetyki i czyste ręcznik to zdecydowany standard.

Na dodatek, coraz częściej w hotelach można odnaleźć także specjalne kapcie i szlafroki, pozwalające na zrelaksowanie się po kąpieli. W łazienkach zazwyczaj dostępne są też specjalnie zamontowane suszarki, w związku z czym nie trzeba zabierać ich ze sobą, co znacznie upraszcza pakowanie.

Przygotowaliśmy bonus dla osób, które szukają podobnych danych – zobacz informacje (http://www.interchemol.com.pl/produkty/kleje-poliuretanowe/kleje-do-plyt-warstwowych) tu. Dotyczy on analizowanego tutaj problemu.

Zanim wybierze się konkretny hotel i dokona się rezerwacji, warto zapytać obsługę, jakie akcesoria są zagwarantowane, by wiedzieć co trzeba wziąć ze sobą, a jakie elementy bagażu można pominąć. Podsumowując: mydełka, żele do kąpieli i pod prysznic, szampony do włosów i higienicznie zapakowane kubeczki to kategorycznie podstawowe akcesoria, które gość powinien otrzymać w każdym hotelu, bez względu na jego standard.