Kroje na współczesne stają się coraz odważniejsze

Jeszcze przez większość dwudziestego wieku kobiety ubierały prawie wyłącznie sukienki. Obce były dla nich dwie nogawki spodni i zapewne sprawiały, że ubrane w spodnie panie czuły się mało kobieco i może było im dość niewygodnie. Obyczaje uległy zmianie i spodnie stają fragmentem garderoby tak kobiecej jak też męskiej.

sukienki letnie

Autor: Gatta
Źródło: Gatta

Trudno się nie zgodzić. Panie przez ostatnie dziesięciolecia mocno zmieniły swój styl życia i w związku z tym zakładanie jedynie spódnic czy sukienek w pewnych okolicznościach byłoby raczej niewygodne, a czasem wręcz niepożądane.

Zajmują Cię opisane tu treści? Jeżeli tak, to fantastycznie – dajemy również dla Ciebie bezpłatny dostęp (https://13tattoo.pl/zadatek) do następnej strony.

Jednak są momenty, w których nikt nie wyobraża sobie pani ubranej inaczej niż w piękną powłóczystą sukienkę, która subtelnie wyeksponuje wszelkie zalety kobiecej figury. Wszelkie bale, śluby i większe uroczystości rodzinne to festiwal mody sukni dla pań. Królują wtedy różnego kroju sukienki wieczorowe. Również od wielu lat prym wiodą eleganckie tkaniny, wśród nich atłasy, satyny, jedwab, koronki albo tiule. Mimo że wciąż na salonie dominuje bezpieczna czerń, to wreszcie zaczynają się pokazywać suknie wieczorowe w kolorach reprezentujących ogromną paletę barw.

Sukienki Little Mistress

Autor: Little Mistress
Źródło: Little Mistress

Popularne są czerwienie, delikatne pastele lub buduarowe karminy. Zwykle są to fasony raczej długie, dopasowane albo rozkloszowane. Jednak nie brakuje również, zwłaszcza ostatnio, bardzo krótkich fasonów, bądź takich pokazujących wdzięcznie coraz większe fragmenty kobiecego ciała (zobacz galerię). Kroje robią się coraz odważniejsze, materiały stają się dziwnie transparentne, natomiast kobiety coraz agresywniej podkreślają własne wdzięki.

O ile kiedyś za odważne uznawane było pokazanie się w sukience z mocno głębokim dekoltem na plecach, to obecnie wycięcie nie dość, że pogłębiło się bardzo, ale przeszło z tyłu na przód, odsłaniając niekiedy wręcz zbyt dużo. Jakkolwiek by się nie zmieniały, suknie wieczorowe powinny podkreślać to, co w kobietach najbardziej seksowne oraz uwodzicielskie. Są jednymi z najbardziej kobiecych składników kobiecej garderoby. Tuż za nimi plasują się sukienki na wesela (kliknij! -świetne sukienki na wesele). I choć te ostatnie także przeżywają rozkwit i robią się coraz bardziej odważne, to jednak tu rozwaga w podkreślaniu atutów własnej figurypowinien zostać zachowany. Wiadome jest przecież, iż sukienki na wesela ubierane przez gości nie powinny przyćmiewać piękna i uroku panny młodej. Przez to tak długości jak też kroje są tutaj znacznie skromniejsze, zaś proponowane odcienie to zwykle delikatne pastele.