Komputer to dziś podstawowe narzędzie pracy wielu osób, a także centrum nauki i rozrywki dla wszystkich generacji, które każdy z nas może mieć u siebie w domu.

Wprawdzie komputery towarzyszą ludziom zaledwie od paru dekad, trudno dziś wyobrazić sobie rzeczywistość bez nich. Bez względu na to, czy używamy naszego PC do pracy zawodowej, czy też do grania w domowym zaciszu, czas spędzony przy komputerze stanowi jeden z nieodłącznych elementów każdego dnia.

stopa

Autor: gus bus
Źródło: http://www.flickr.com
Dzięki Internetowi komputery stały się również doskonałym narzędziem porozumiewania się na odległość. E-maile niemal całkowicie wyparły zwyczaj pisania listów, a sieciowe komunikatory takie jak Skype pozwalają na darmowe dzwonienie do dowolnego kraju świata – zerknij.
Jednak by móc w pełni korzystać z dobrodziejstw Internetu i dobrych jakościowo rozmów on-line musimy postarać się o to, aby nasze połączenie było jak najbardziej wydajne. Jeśli w naszym mieszkaniu żyje kilka osób chcących podłączyć do sieci swoje laptopypowinniśmy pomyśleć o kupnie niezawodnego routera. Urządzenia tego typu możemy bez problemu znaleźć w każdym większym markecie ze sprzętem radiowo-telewizyjnym. Jeśli jednak mieszkamy w większym domu, a jego ściany są bardzo grube nasz router może mieć problemy z zasięgiem. Kolejnym czynnikiem skutecznie zakłócającym jego pracę mogą być także internetowe sieci naszych sąsiadów. W takiej sytuacji warto zakupić wzmacniacz wifi. To sprytne urządzenie jest w stanie pokonać wszelkie przeszkody i dostarczyć sygnał do wszystkich pomieszczeń w domu. Świetne wzmacniacze wifi to jedna z flagowych pozycji w ofercie firmy Netgear – super edgard.
Choć Internet oferuje swoim użytkownikom niezliczone atrakcje musimy pamiętać, że wiele ciekawych rzeczy możemy wykonać na komputerze również w trybie offline. Niezastąpionym pomocnikiem w każdej pracy jest pakiet Office, czyli szereg przydatnych programów, które znacząco ułatwiają tworzenie projektów i wykonywanie skomplikowanych raportów. Trudno wyobrazić sobie pracę jakiegokolwiek biura bez programów Word i Excel albo konferencję bez kilku prezentacji stworzonych w PowerPoint. Poza pracą komputer może służyć nam także do nauki przeróżnych rzeczy.

Wielkim uznaniem użytkowników cieszą się szczególnie komputerowe kursy językowe. W dobrze zaopatrzonych księgarniach znajdziemy całą paletę płyt z kursami prawie wszystkich języków świata. Jedną z najciekawszych propozycji do nauki języka angielskiego jest Profesor Henry wydawnictwa Edgard. Ten multimedialny kurs został zaprojektowany w taki sposób, by jak najskuteczniej utrwalać w pamięci nowo poznane słówka i zwroty. Ponadto ich przyswajanie jest na pewno dużo przyjemniejsze niż w przypadku nauki przy pomocy tradycyjnegonormalnego podręcznika.