Kolczyki z bursztynu – a więc, biżuteria na każdziutką okazję, chociaż nie na każdziutką kieszonkę

Bursztyn to rodzaj kamienia, który istnieje od zarania dziejów. Jest to rodzaj wyschniętej żywicy, którą to z pewnością często będąc dzieckiem widziałeś nie tylko na jarmarkach z biżuterią, ale i na stoiskach, w których były „nietypowe” przedmioty, w których to nie posiadając problemiku wypatrzyliśmy kawałeczki przepięknej skałki, a wewnątrz niego „utopionego” owada albo nawet jakieś malutkie zwierzątko, które przeciwko pozorom może mieć dziesiątki, setki, tysiące, a nawet miliony i miliardy lat.

buty

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com

kobieta

Autor: Calvin Smith
Źródło: http://www.flickr.com
Bursztyn to jednak dla wielu z nas w obecnej chwili biżuteria oraz to dokładnie na niej – a jeszcze konkretniej na jej „dousznej” wersji – się dzisiaj skupimy…
Jeżeli jeszcze się nie zorientowałeś, to już objaśniamy, że nasz dzisiejszy temat będzie poświęcony kolczykom, z elementami bursztynu. Tego typu kolczyki – pełna oferta kolczyków z cyrkoniami – z bursztynu, jest to piękna ozdóbka, którą to jak prosto się zorientować noszą głównie kobiety, chociaż jak wiadomo, istnieją przeróżni persony, z tego powodu i niektórzy chłopacy noszę ten rodzaj „błyskotek”, ale dla nich jednak biżuteria wraz z bursztynem głównie koncentruje się na bransoletkach. Wracając jednakże do tematu, kolczyki (https://e-sentiell.com/pol_m_Bizuteria-Srebrna_Bizuteria-dla-dzieci_Kolczyki-466.html) z bursztynu bywają doskonałe właściwie na każdziutkiego typu okazję – wspaniale jest jednak pamiętać, iż tego typu przedmioty wcale nie bywają taniutkie.

Za małe kolczyki rodzaju wkrętki, zazwyczaj zapłacimy od obszaru 50 złotych i wyżej, a zauważmy, że bywa to Naprawdę malutki kawałeczek bursztynu, najbardziej często osadzony w maleńkim kawałku sreberka. Im większy kawałek (i im mocniej „czyściutki”), tym mamy możliwość być pewni, iż zapłacimy za niego bardziej dużo, nawet parę tysiaków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*