Kolczyki z bursztynu – a więc, biżuteria na każdziutką okazję, chociaż nie na każdziutką kieszonkę

Bursztyn to rodzaj kamienia, który istnieje od zarania dziejów. Jest to rodzaj wyschniętej żywicy, którą to z pewnością często będąc dzieckiem widziałeś nie tylko na jarmarkach z biżuterią, ale i na stoiskach, w których były „nietypowe” przedmioty, w których to nie posiadając problemiku wypatrzyliśmy kawałeczki przepięknej skałki, a wewnątrz niego „utopionego” owada albo nawet jakieś malutkie zwierzątko, które przeciwko pozorom może mieć dziesiątki, setki, tysiące, a nawet miliony i miliardy lat.

buty

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com
kobieta

Autor: Calvin Smith
Źródło: http://www.flickr.com

Bursztyn to jednak dla wielu z nas w obecnej chwili biżuteria oraz to dokładnie na niej – a jeszcze konkretniej na jej „dousznej” wersji – się dzisiaj skupimy…
Jeżeli jeszcze się nie zorientowałeś, to już objaśniamy, że nasz dzisiejszy temat będzie poświęcony kolczykom, z elementami bursztynu. Tego typu kolczyki z bursztynu, jest to piękna ozdóbka, którą to jak prosto się zorientować noszą głównie kobiety, chociaż jak wiadomo, istnieją przeróżni persony, z tego powodu i niektórzy chłopacy noszę ten rodzaj „błyskotek”, ale dla nich jednak biżuteria wraz z bursztynem głównie koncentruje się na bransoletkach. Wracając jednakże do tematu, kolczyki z bursztynu bywają doskonałe właściwie na każdziutkiego typu okazję – wspaniale jest jednak pamiętać, iż tego typu przedmioty wcale nie bywają taniutkie.

Za małe kolczyki rodzaju wkrętki, zazwyczaj zapłacimy od obszaru 50 złotych i wyżej, a zauważmy, że bywa to Naprawdę malutki kawałeczek bursztynu, najbardziej często osadzony w maleńkim kawałku sreberka. Im większy kawałek (i im mocniej „czyściutki”), tym mamy możliwość być pewni, iż zapłacimy za niego bardziej dużo, nawet parę tysiaków.