Kolczyki stworzone z bursztynku – czyli, kolczyki zrobione z klasą!

Bursztyn to tak nazywana kopalna żywica, pochodząca z drzewek iglastych, która dobrze znana bywa człowiekowi od wielu, wielu latek. Jak się okazuje, samiutkich odmian tego konkretnego surowca powstało w okolicy 60, chociaż przeciętny człowiek nie rozróżnia ich, koncentrując się na fakcie, w jaki sposób on wygląda i najczęściej jak prezentuje się na różnego rodzaju biżuterii, w tym na interesujących nasze osoby dziś kolczykach.

kolczyki z bursztynu

Autor: Donnie Ray Jones
Źródło: http://www.flickr.com
..
Biżuteria na letnie festiwale

Autor: Diva
Źródło: Diva
Kolczyki z bursztynu mają możliwość przybierać bardzo różne formy oraz mieć przeróżne dodatki, które to uzupełniają bursztyn, bądź nawet i akcentują go, wyciągając jego nie udawane piękno. Tego typu biżuteria ma możliwość mieć każdziutki typ „rdzenia”, a więc elementu, na którym to ów bursztyn wraz z dodatkami bywa umieszczony. Ma możliwość to być wszyściutko – żółciutkie oraz bielutkie złotko, srebro, żelazo, metal oraz cokolwiek może się nadawać, do wkładania do uszu.

Jeśli uważasz, że ten tekst jest ciekawy, prędko przeczytaj dodatkowo szczegóły tutaj, wtedy na pewno zapamiętasz więcej danych.

kolczyki z elemencikami bursztynu jak to już napomknęliśmy mogą mieć różne kształty, takie jak dla przykładu: kwiaty, łezki, czy też kuleczki, nie wspominając już o kolczykach, typu „Handmade”, które tworzone bywają własnoręcznie, a które to dzięki temu posiadają indywidualne wzornictwo, często bardzo bogate i przystosowane do nas samiutkich. Warto wspomnieć, iż ceny za tego rodzaju biżuterię są niewiarygodnie przeróżne – wszyściutko zależy od rodzaju wspomnianego rdzenia, oraz wielkości samiutkiego bursztynku.

Zwykle jednak za maluteńkie kolczyki typu ćwieki zrobione z prawdziwego sreberka, wykosztujemy się wewnątrz obszaru 50 złotówek, jednakże jeśli chodzi o te rodzaju „handmade” to musimy się przygotować na bardziej wysoki koszt, nawet kilku stówek złotych.