Kolczyki stworzone z bursztynku – czyli, kolczyki zrobione z klasą!

Bursztyn to tak nazywana kopalna żywica, pochodząca z drzewek iglastych, która dobrze znana bywa człowiekowi od wielu, wielu latek. Jak się okazuje, samiutkich odmian tego konkretnego surowca powstało w okolicy 60, chociaż przeciętny człowiek nie rozróżnia ich, koncentrując się na fakcie, w jaki sposób on wygląda i najczęściej jak prezentuje się na różnego rodzaju biżuterii, w tym na interesujących nasze osoby dziś kolczykach.

kolczyki z bursztynu

Autor: Donnie Ray Jones
Źródło: http://www.flickr.com
..
Biżuteria na letnie festiwale

Autor: Diva
Źródło: Diva
Kolczyki z bursztynu mają możliwość przybierać bardzo różne formy oraz mieć przeróżne dodatki, które to uzupełniają bursztyn, bądź nawet i akcentują go, wyciągając jego nie udawane piękno. Tego typu biżuteria ma możliwość mieć każdziutki typ „rdzenia”, a więc elementu, na którym to ów bursztyn wraz z dodatkami bywa umieszczony. Ma możliwość to być wszyściutko – żółciutkie oraz bielutkie złotko, srebro, żelazo, metal oraz cokolwiek może się nadawać, do wkładania do uszu. kolczyki z elemencikami bursztynu jak to już napomknęliśmy mogą mieć różne kształty, takie jak dla przykładu: kwiaty, łezki, czy też kuleczki, nie wspominając już o kolczykach, typu „Handmade”, które tworzone bywają własnoręcznie, a które to dzięki temu posiadają indywidualne wzornictwo, często bardzo bogate i przystosowane do nas samiutkich. Warto wspomnieć, iż ceny za tego rodzaju biżuterię są niewiarygodnie przeróżne – wszyściutko zależy od rodzaju wspomnianego rdzenia, oraz wielkości samiutkiego bursztynku.

Zwykle jednak za maluteńkie kolczyki typu ćwieki zrobione z prawdziwego sreberka, wykosztujemy się wewnątrz obszaru 50 złotówek, jednakże jeśli chodzi o te rodzaju „handmade” to musimy się przygotować na bardziej wysoki koszt, nawet kilku stówek złotych.