Kim są persony, jakie na co dzień parają się dbaniem o nasz wizerunek?

W ogólnej świadomości utarło się, że stylista to persona specjalizująca się układaniem nowo powstałych fryzur, w czasie gdy prawda jest trochę inna. To prawda, iż stylista zajmuje się nadawaniem nowego wizerunku, lecz pierwotnie tyczyło się to ubiorów.

tradycyjny sklep

Autor: Grand Canyon National Park
Źródło: http://www.flickr.com
krem do golenia

Autor: scott feldstein
Źródło: http://www.flickr.com
Dopiero potem fryzjerzy pożyczyli sobie to wyrażenie oraz tak je rozpowszechnili, iż obecnie określenie to kojarzone jest głównie z fryzjerstwem.
A przecież taka stylistka Poznań zajmuje się poszukiwaniem nowego stylu dla takiej osoby w obrębie jej wyglądu. Zawód ten jest w naszym kraju stosunkowo nowy, więc nic dziwnego, iż obywatele wielokrotnie błędnie rozumieją to, czym para się stylistka Poznań. W centrum jej zainteresowania nie mieści się praca nad makijażem, gdyż to domena wizażystki. Makijaż to nie ubranie. Tym co prawda para się również tzw. szafiarka, jednak tego typu persona także para się czymś innym. Kupuje sobie nową rzecz, zrobi sobie 20 ujęć, jakie zamieszcza na swym internetowym blogu, czeka na uwagi i… kupuje sobie inną rzecz, wykonuje sobie 30 zdjęć…etc.. Stylistka Poznań natomiast ma za zadanie jak najlepsze wybranie ubrania do stylu danej osoby.
A co mogłoby być, gdyby przenieść koncepcje troszczenia się o nasz wizerunek do przestrzeni firmowej? Gdyby tak pokazać pracownikom szkolenia dress code po to, aby także w taki sposób zadbać o nic innego jak wygląd spółki właśnie.

Takowe szkolenia dress code proponowane są m.in. po to, żeby uświadomić pracownikom wpływ ich wizerunku zewnętrznego na sam wizerunek firmy.

Czy to zagadnienie niesamowicie Cię zajmuje? Jeżeli tak, to kliknij tu i poznaj naszą firmę – poznasz w tym miejscu nieprawdopodobnie niezwykłe informacje.

Przecież nawet w pełni zrozumiały wygląd kadrowicza zakładu ubranego w poplamiony smarem uniform nie przyczynia się pozytywnie na wygląd samej spółki.