Jakiego typu zapięcia mogłyby posiadać popularne kolczyki i co potrafią ozdabiać?

Wszyscy wiemy, że klejnoty to nie tylko pierścionki czy diademy, ale także np. zegarki. Wynika z tego to, że takie dekoracje nie muszą być ani widoczne na pierwszy rzut oka, ani nawet nie powinny być wyprodukowane ze złota czy posiadać drogich kamieni.
Doskonałym przykładem mogłyby być kolczyki, jakie jednak nie ozdabiają ucha a.

biuro

Autor: Kurtis Garbutt
Źródło: http://www.flickr.com
.. np. pępek albo język.

Jeżeli zainteresował Cię ten temat, to oceń (https://www.zeccoro.pl/jubiler-nysa) pozostałe równie ciekawe strony, które zawierają nie mniej istotne dane.

Tego typu wariant ozdoby ma nazwę piercing i korzysta z biżuterii stworzonej ze tioplastu lub tytanu. Często spotyka się także kolczyki wykonane z tworzyw sztucznych, jednak ich używanie nie jest przez specjalistów polecane (mogą się one wyginać albo łamać). Najbardziej popularną postacią piercingu jest tzw. kolczyk do pępka, który jednak zazwyczaj nie przechodzi precyzyjnie przez pępek, ale przez płat skóry mieszczący się nad lub pod nim. Niestety mało ludzi wie, że piercing pępkowy zalicza się do jednych z najwolniej się gojących. Czasem pełne wyleczenie rany może zająć nawet cały rok. Powodem tego jest małe ukrwienie tej części ciała.

Dodatkowo należałoby powiedzieć, że w zależności od typu kolczyka, mógłby posiadać on inne zapięcie. Jest zatem tak zwany bigiel angielski, sztyft czy klips. Niezależnie od tego, tego typu ozdobę moglibyśmy zakupić w typowych bądź internetowych sklepach biżuteryjnych. Przez tysiące lat życia kolczyki były wykorzystywane do różnorodnych celów.

Jednym służyły do podkreślenia należenia do konkretnej grupy etnicznej, odmiennym natomiast w celach religijnych, a ponadto odmiennym zaledwie w celach dekoracyjnych. Aktualnie niezwykle znane jest manualne robienie kolczyków artystycznych. Są one ostatnio niezwykle modne.