Jakiego rodzaju kupić czapkę dla niemowlaka? Na jakie sprawy zwracać uwagę? Co jest najistotniejsze?

Do nakrycia głowy dziecka można użyć czapki, kapelusika albo chusty, ale każde z tego rodzaju nakryć powinniśmy zakładać we właściwym momencie. Czy wiemy kiedy? Zwracajmy na to uwagę w okresie wybierania nakrycia.
Głowa noworodka jest faktycznie duża, nieporównywalnie bardziej duża niż reszta jego ciałka.

Duża główka chroni delikatne kości ramion oraz obojczyków przed niebezpieczeństwem uszkodzenia, a może tak się wydarzyć, jak maluszek podczas porodu przeciska się przez kanał rodny. Jest i inna sprawa, gdyż po porodzie maluszek ma dość słaby system termoregulacji, więc przez główkę traci dość dużą ilość ciepła, a jak określają eksperci, tą drogą może tak uciekać nawet trzydzieści procent.
By ochronić dziecko przed nadmiernym wyziębieniem, należy je właściwie chronić, czapka zimowa dla niemowlaka to rzecz konieczna . Im jest bardziej zimno, tym czapka powinna być cieplejsza, musi bardziej szczelnie okrywać uszy. Jak panują wyższe temperatury, na wiosnę oraz jesień, najkorzystniej założyć czapkę z bawełny, starsze niemowlę może zaś mieć na głowie chustkę lub kapelusik. Najlepsza czapka (skalnik.pl/odziez-biegowa-czapki-do-biegania.html) to tego rodzaju, która przylega do główki, lecz jej nie ściska.
[IMG=1504/553e2e91f0015___flickr_16278620559.jpg|L|W=174|ALT=czapka zimowa dla
To tego rodzaju, jaka ma dodatkowe osłonki na uszy, jesteśmy w stanie więc ją mocować pod brodą dziecka, ażeby się nie zsuwała. Dobre są czapki-pilotki, lecz również zwykłe, z polaru, a także grubej bawełny.

Modele bez osłonek jesienią oraz zimą są dosyć niepraktyczne, trudno bowiem dobrać egzemplarz, który najlepiej zasłoni uszy i ponadto nie będzie zsuwał się na oczy.

Jeśli ta kwestia Cię intryguje, to kliknij tutaj, ponieważ bardzo podobne informacje publikuje właśnie ten tekst. On też jest ciekawy.

Jak widać, przed kupnem należy się trochę nad tym zastanowić, by wybrać jak najlepiej.