Jakiego rodzaju kupić czapkę dla niemowlaka? Na jakie sprawy zwracać uwagę? Co jest najistotniejsze?

Do nakrycia głowy dziecka można użyć czapki, kapelusika albo chusty, ale każde z tego rodzaju nakryć powinniśmy zakładać we właściwym momencie. Czy wiemy kiedy? Zwracajmy na to uwagę w okresie wybierania nakrycia.
Głowa noworodka jest faktycznie duża, nieporównywalnie bardziej duża niż reszta jego ciałka.

Duża główka chroni delikatne kości ramion oraz obojczyków przed niebezpieczeństwem uszkodzenia, a może tak się wydarzyć, jak maluszek podczas porodu przeciska się przez kanał rodny. Jest i inna sprawa, gdyż po porodzie maluszek ma dość słaby system termoregulacji, więc przez główkę traci dość dużą ilość ciepła, a jak określają eksperci, tą drogą może tak uciekać nawet trzydzieści procent.
By ochronić dziecko przed nadmiernym wyziębieniem, należy je właściwie chronić, czapka zimowa dla niemowlaka to rzecz konieczna . Im jest bardziej zimno, tym czapka powinna być cieplejsza, musi bardziej szczelnie okrywać uszy. Jak panują wyższe temperatury, na wiosnę oraz jesień, najkorzystniej założyć czapkę z bawełny, starsze niemowlę może zaś mieć na głowie chustkę lub kapelusik. Najlepsza czapka (skalnik.pl/odziez-biegowa-czapki-do-biegania.html) to tego rodzaju, która przylega do główki, lecz jej nie ściska.
[IMG=1504/553e2e91f0015___flickr_16278620559.jpg|L|W=174|ALT=czapka zimowa dla
To tego rodzaju, jaka ma dodatkowe osłonki na uszy, jesteśmy w stanie więc ją mocować pod brodą dziecka, ażeby się nie zsuwała. Dobre są czapki-pilotki, lecz również zwykłe, z polaru, a także grubej bawełny.

Modele bez osłonek jesienią oraz zimą są dosyć niepraktyczne, trudno bowiem dobrać egzemplarz, który najlepiej zasłoni uszy i ponadto nie będzie zsuwał się na oczy. Jak widać, przed kupnem należy się trochę nad tym zastanowić, by wybrać jak najlepiej.