Jakie wymiary musi mieć idealna kandydatka do pracy w modelingu?

Nim wybierzesz się do jakiejś agencji modelek, lepiej dokładnie namyśl się, czy możesz się przykładowo wyprowadzić do innego miasta, lub czy możesz pogodzić naukę z pracą na wybiegu.
Musisz również być osobą punktualną i chętną do różnego rodzaju poświęceń.

Body – zmysłowość i styl

Autor: Prima Donna
Źródło: Prima Donna
Modelka musi być także osobą bardzo komunikatywną. Musisz zadać sobie pytanie: czy potrafiłabyś wytrzymywać przeróżne nieprzyjemne komentarze na swój temat. Poszukując zatrudnienia w tym zawodzie z pewnością wiele razy dotarły do Ciebie głosy twierdzące, że jesteś zbyt niska, za gruba albo masz zbyt duży nos. Jeżeli na wszystkie wymienione wyżej kwestie mogłabyś odpowiedzieć sobie twierdząco, to upewnij się, że Twoje wymiary sprawiają, że zmieścisz się w standardowych wymiarach, jakie posiadają modelki.
Chodzi tu o wzrost powyżej 170 cm (przy czym 13-latki muszą mieć wzrost 170 cm, a 15-latki 172cm), czy masz biust między 80 a 90 cm, biodra pomiędzy 84 a 92 centymetrów i talię pomiędzy 56 a 64 centymetrów. Potem mogłabyś przyjść do profesjonalnej agencji modelek, aby przyjrzeli się Ci pracujący tam fachowcy. Niezwykle ważne jest to, aby dziewczyny nie oceniały się samodzielnie. Zdarza się bowiem tak, że właśnie te cechy urody, których dziewczyny w sobie nie cierpią, powodują, że mogą pracować jako modelki. Od jakiegoś okresu czasu do agencji przyjmowane są dziewczęta z dużymi oczami, piegami, których kąciki są lekko uniesione.

Dziewczyny mogłyby być szczupłe, jednak nie zbyt chude, gdyż podmioty pracujące w branży kosmetycznej wyszukują raczej dziewczyn o normalnej budowie figury. Nie jest prawdą to, że modelkami (zostań modelką) mogłyby zostać jedynie te dziewczyny, które posiadają pociągłe rysy twarzy, okrągłe oraz kwadratowe również są mile widziane.