Jakie to wydarzenia, dzięki jakim można chociaż na trochę uciec od codzienności? Czy takie istnieją?

Czy istnieje przepustka do lepszego świata, przynajmniej na trochę? Z pewnością nie, chociaż zależy, jak będziemy to definiować. Jeśli ktoś wierzy w magię, to być może pomyśli, iż jednak takie coś istnieje, drudzy – bardziej przyziemni – będą skupieni na rzeczywistości i znajdą własne miejsca, gdzie można przenieść się w centrum pewnego wydarzenia. Tak naprawdę jesteśmy w stanie sobie zagwarantować wiele takich doznań, tym bardziej, że recepta na to jest bardzo prosta.

mecz siatkówki

Autor: Todd Ryburn
Źródło: http://www.flickr.com
Zacznijmy od tego, że nie istnieje jedna rzeczywistość, to znaczy, że każdy z nas postrzega inaczej. Dotyczy to wielu spraw. Co więcej, wielu z nas odróżnia różne stany, jakich możemy doświadczyć każdego dnia. Można powiedzieć, iż w pracy, mieszkaniu, na spacerze albo w sklepie zachowujemy się różnie, a nawet taki stan przyjmuje nasz mózg. Jeśli tym sposobem do tego podejdziemy to możemy być pewni, iż więcej będziemy korzystać z życia. Czemu?

No gdyby wszystko akceptować na takim samym poziomie radości lub raczej obojętności, to troszkę nudno by się stało. Jedni określą to stoicyzmem, drudzy znużeniem. Nie jest ważne jednakowoż, jak wyglądają Twoje motywacje, najważniejsze, że zawsze coś się w tym momencie dzieje. Spójrz przykładowo na taką okoliczność, nabywasz bilet na mecz, jak wygląda twoja reakcja? Wiadomym jest, zależy od tego, czy jesteś wiernym kibicem czy raczej robisz to z ciekawości.

Nie chcesz, by ciekawe treści przemknęły Ci koło nosa? Więc z pewnością wpadnie Ci w oko moja witryna (http://ocelio.pl/pl/c/Napoje-Migdalowe/42), na której można przeglądać świeże newsy.

Mimo to, jak już będziesz na wydarzeniu sportowym łatwo dasz się ponieść klimatowi. Wiadomo, iż to też zależy od meczu i osób, którzy będą cię otaczać.

bilety

Autor: David Skinner
Źródło: http://www.flickr.com

Dobrym, pozytywnym przykładem będą na przykład mecze reprezentacji polskich siatkarzy. Atmosfera jest tam niezwykle cudowna, iż nawet najmocniej znudzony życiem człowiek da się porwać tej atmosferze.

Niektórzy wiedzą natomiast, iż jak zakupujemy bilet na mecz siatkarzy to jakbyśmy kupowali bilet na bardzo ekscytujące wydarzenie. W tym sensie istnieją sytuacje, w których wcale nie za wielkie pieniądze jesteśmy w stanie sprawić sobie bardzo fajny prezent, a będzie nim z pewnością niezapomniany wieczór. To samo jesteśmy w stanie powiedzieć o identycznych wydarzeniach, jak koncert najlepszego zespołu czy festiwal muzyczny.