Jakie pamiątki warto przywieźć z wypadu do stolicy Małopolski?

Każdy z nas bardzo dobrze wie, że podróże to pouczająca i równocześnie przyjemna okoliczność, jakiej doświadczamy w życiu. Jest to także ochoczo wybierana przez nas forma spędzania urlopu, co jest sytuacją jak w największym stopniu korzystną. W tej sytuacji trzeba odnotować, że miejsca docelowe naszych urlopów bywają różnorodne.

Kraków

Autor: Radomir Cernoch
Źródło: http://www.flickr.com
W ostatnim czasie wyjątkowo wiele słyszy się na zagadnienie podróży zagranicznych, niemniej jednakże nie jest to wyłączna lokalizacja, dla jakiej powinno się zarezerwować nasz urlop. Okazuje się bowiem, że coraz ogromniejszym zaintrygowaniem cieszą się także nasze ojczyste miejsca, które dla wielu z nas stanowią olbrzymią zagadkę. Mowa również o miejscowościach z pięknym krajobrazem, umieszczonych w atrakcyjnych lokalizacjach, ale także o dużych miastach, które stanowią w pewnym sensie naszą kolebkę wielowiekowej kultury i tradycji. Do tego grona niewątpliwie zaliczyć musimy Kraków, który już od wielu lat jest chętnie zwiedzany przez podróżników. Które zabytki z pewnością zobaczyć i co warto przywieźć ze sobą, o ile zdecydujemy się na odwiedziny naszej niedawnej stolicy?

Pierwszym miejscem, który stanowi w pewnym sensie obowiązek każdego z nas to wstąpienie na Wawel. Jest to właściwie zamek królewski, jaki posiada niezwykle rozległą historię oraz jest niejako kolebką tradycji naszego narodu. To właśnie w nim często miały miejsce liczne koronacje królów Polskich, wobec tego jego zobaczenie jest naszą nieodzownością. Innym miejscem, które również jest warte polecenia to Kazimierz. Jest to obręb Krakowa z wieloletnią tradycją etniczną mniejszości narodowych na okazałą skalę – .

Aby dobrze zapamiętać nasze odwiedziny Krakowa wskazane jest by zdobyta przez nas pamiątka z Krakowa mogła przez cały czas budzić piękne wspomnienia nawet po powrocie. Naturalnie możemy zdecydować się na kupno figurki Smoka Wawelskiego lub widokówki z Rynkiem Głównym, niemniej jednakże atrakcyjną propozycję stanowi Kraków (konferencje Kraków) w starej fotografii.

Zakup takiej fotografii z pewnością będzie stanowiło pociągający element dekoracyjny naszego mieszkania. Co ciekawe, wiele takich ilustracji jest też przygotowywane w formie obrazu do powieszenia na ścianę. Wystarczy jedynie odwiedzić nam krakowskie sklepy z pamiątkami, w jakich odszukamy wyjątkowo okazały wybór.