Jaką warto wybrać biżuterię? Czy biżuteria srebrna będzie najlepszym wyborem? Na co zwracać uwagę w tej sytuacji?

Rynek wyrobów jubilerskich, jak i tak zwanej biżuterii sztucznej rozwija się w Polsce bardzo szybko. W każdym roku rośnie sprzedaż półproduktów, bardzo szybko rozwija się sprzedaż amatorska czy rynek tak zwanych ozdób hand-made. Jak więc w takim całym zamieszaniu zakupić coś, co będzie rzeczywiście wartościowe?

biżuteria srebrna

Autor: annieo76
Źródło: http://www.flickr.com/photos/nelanah/381421012/sizes/l/
Na pewno warto pomyśleć, co jest biżuterią. Wbrew pozorom, na tak sformułowane pytanie nie ma wcale łatwej odpowiedzi. Zobacz pierścionki ze srebra Rzeczywiście tego rodzaju kwestia jeżeli chodzi na przykład o pierścionki srebrne czy złote naszyjniki jest oczywista, schody się jednakowoż zaczynają, jak będziemy pragnęli sprawdzić czy zegarki, ozdoby do włosów albo niebanalne materiały takiego rodzaju jak dzianina czy filc, to również biżuteria. W każdej ze szkatułek powinien być zestaw kilku elementów, które nie będą ulegać chwilowym modom, więc na zawsze już będą piękne i wyjątkowe.
pierścionki srebrne

Autor: liketearsintherain’s buddy icon
Źródło: www.flickr.com
Najkorzystniej zainwestować w najprostsze elementy, takie jak srebrny albo złoty łańcuszek, jaki jesteśmy ws tanie ozdobić wymiennymi wisiorkami specjalnie wtedy gdy zmienia się mody. Na pewno uniwersalna jest biżuteria srebrna i złota, podobnie jak sznur pełen pereł albo jedna perła w formie prostej zawieszki. (Dalej) W komplecie z kolczykami zestaw ten sprawdzi się na każdym przyjęciu. Najistotniejszą cechą biżuterii jest na pewno materiał, z jakiego dany przedmiot został zrobiony. To od niego jest zależna cena produktu, jego jakość, ale i wytrzymałość. Tak jak zwróciliśmy uwag wcześniej najbardziej popularna i najlepsza jest biżuteria ze złota i srebra. Złota niezmiennie od lat jest najbardziej droga.

Zakupując złoto jednak trzeba właściwie sprawdzić próbę stopu, musi znajdować się ona w opisie przedmiotu, lecz także zostać odciśnięta na samej biżuterii. Przedmiot zrobiony z czystego złota stałby się za bardzo miękki, tak więc do tego typu stopu dodaje się także pozostałe metale. Jeśli chodzi o srebro to przy wyborze tego typu biżuterii najlepiej kierować się próbą, jaka jest oznaczona w mniej dostrzeganej części wyrobu. W sytuacji srebra stosowany jest tego rodzaju podział, że pierwsza próba srebra ma numer 925, druga – 875, jeszcze następna odpowiednio 830 i 800. Podobnie jak w sytuacji złota, srebro jest za bardzo miękkie, więc dodaje się do niego jeszcze inne metale.