Jaką odzież lepiej jest wybrać: polskich producentów czy importowaną z Chin ?

Producenci ubrań nie próżnują. Konkurencja na rynku jest ogromna, więc walczą między sobą o klientów. Każde nadejście nowej pory roku jest okazją do zaprezentowania nowych kolekcji. Każdorazowo proces sprzedaży i wytworzenia jest podobna: wytwórca wypuszcza nową partię produktów, potem przejmuje ją hurtownia, potem sprzedawcy detaliczni i w reszcie wpada do rąk klientów. Jest w czym przebierać. Ponadto od kilku lat można zauważyć przypływ ciuchów z Zachodu i Wschodu. Nabywcy stają naprawdę przed niełatwym wyborem. Czy mimo tego lepiejj jest wybrać polskich producentów, czy może sięgnąć po producentów z Chin?

ubrania

Autor: AnnieAnniePancake
Źródło: http://www.flickr.com
Jeden i drugi wybór ma zarówno plusy, jak i minusy. Odzież używana (zobacz więcej), czy nowa z Państwa Środka, może niewątpliwie kusić bardzo niską ceną. Dla wielu osób jest to przekonywujący atut. Wynika on z tego, że w Chinach mniej się płaci pracownikom, co zmniejsza koszty produkcji tych towarów. Z drugiej strony powodem niskiej wartości jest po prostu niska jakość materiału, z którego została wykonana odzież. Niekiedy jest to nawet materiał zagrażający zdrowiu człowieka. Wynika to z tego, że czasem przedsiębiorcy popełniają poważny błąd i w negocjacjach nazbyt usilnie akcentują niewielką cenę towaru. Takie zbijanie ceny chińscy biznesmeni rozumieją jako zgodę na wykorzystywanie bardzo kiepskich materiałów czy także szkodliwych.

Nasi przedsiębiorcy robią naprawdę dobre produkty. Krajowych producentów towary odzieżowe nie są oczywiście tak bardzo rozpoznawane jak rywali z Zachodu, ale wykonanie odzieży jest na porównywalnym poziomie –

Kupno ubrań rodzimych kreatorów mody jest gwarancją nabycia towaru wykonanego z dobrej jakości komponentów. W Polsce wytwarzanie odzieży jest poddane licznym inspekcjom, których może nie być w Chinach, które nie są krajem przynależnym do Unii Europejskiej. Cena krajowych produktów niewątpliwie jest wyższa niż produktów z Państwa Środka. Nie istnieje jednoznaczna odpowiedź na pytanie, którego producenta lepiej wybrać. Niektórzy wolą dobrą jakość, inni niską cenę. Wybierając niską cenę trzeba niewątpliwie zachować czujność.