Jak wybrać pierścień zaręczynowy?

Dla wielu facetów moment oświadczyn i wszystkie przygotowania do nich wiążą się z pewną dozą napięcia a także niepewności.
W jaki sposób to zrobić? Co powiedzieć? I który wybrać pierścień? Przeważnie wybiera się pierścionek ze złota, albowiem szlachetność tego kruszcu odpowiada poniekąd powadze sytuacji.

bransoletki

Autor: Olga Kruglova
Źródło: http://www.flickr.com
Dodatkowo złoto jest trwałe, dzięki czemu jest szansa, iż pierścionek będzie w niezmienionym stanie upiększał rękę narzeczonej przez cały czas narzeczeństwa. Dobór odcienia złota to już sprawa gustu, najlepiej jest ostrożnie zapytać o to partnerkę albo przyjrzeć się, jaką biżuterię nosi. Klasyczny i znany nam z filmów pierścień zaręczynowy jest to delikatny złoty pierścień z brylantem. Jednakże nie każdy wybierze klasykę jak też nie każdego będzie stać na pierścionek z brylantem. Proponuję wziąć pod uwagę własne możliwości pieniężne oraz fakt, czy oblubienica przywiązuje wielką wagę do tego, aby w jej zaręczynowym pierścionku był brylant. Kiedy finanse nie pozwalają, drogie kamienie mogą zastąpić na przykład cyrkonie. Możesz również wybrać całkiem inny kamień: szafir albo nawet rubin. Być może dziewczyna lubi szczególnie któryś z tych kamieni czy też zwyczajnie przy wyborze wpadnie Wam w oko pierścionek z szafirowym kamieniem i już będziecie wiedzieć, że to ten.
Z pewnością każdemu facetowi zależy, by wybrany pierścionek trafił w smak oblubienicy, tak, by nosiła go z przyjemnością.

Przyjrzyjcie się jej biżuterii, zwłaszcza pierścieniom, jeśli je nosi. Czy woli bezpretensjonalną biżuterię, czy wprost na odwrót, rzucającą się w oczy? Pierścień zaręczynowy można kupić w tradycyjnym sklepie bądź zakupić pierścionki sklep internetowy.