Jak wybór męskiego ubrania zależy od gustu chłopa oraz okazji, na którą przyobleka dany strój

Mimo że zakupy ubrań są z reguły domeną kobiet, to od czasu do czasu wycieczka do butików z odzieżą należy się również facetom. Myliłby się ten, kto by twierdził, że taka wizyta będzie wiązać się z uczuciem szczęścia. Niektórzy mężczyźni, a szczególnie ci, którzy na co dzień zajmują się fizyczną pracą, mają już prawdopodobnie zakodowaną w genach antypatię do wszelkiego rodzaju ciuszków. Nic nie przeszkadza im więc w zakładaniu zniszczonych stopek czy kamizelek, które już 12 miesięcy temu zmniejszyły się w praniu. Na szczęście panie potrafią w porę zainterweniować i wręcz na siłę zaciągnąć swoich ukochanych mężczyzn do butiku z konfekcją dla panów, a męska moda w ostatnich latach przeszła dość dużą metamorfozę.

mężczyzna

Autor: James Willamor
Źródło: http://www.flickr.com
Ci z facetów, którzy nienawidzą koszul zapinanych pod samą szyję oraz krawatów w kratkę, zakupią takie stroje, które jak najbardziej swoją prezencją przywodzą na myśl te sportowe. Nieco obwisłe bluzy, jasne albo ciemnoniebieskie spodnie oraz typowo sportowe podkoszulki wyróżniają ubiór osób kochających jazdę na rowerze. Tacy panowie przepadają za swobodą, wysokogórskimi wyprawami w nieznane, a nawet za rodzinną grą w brydża bądź emocjonującą partyjką warcabów. Wakacyjne szorty przydają się w czasie rowerowych wycieczek bądź przedwieczornych spacerów nad brzegiem jeziora.

Z kolei biznesmeni są zmuszeni dostosowywać się do obowiązującego w trakcie rozmów handlowych sztywnego dress code – . Nie wypada przecież na takie spotkanie udawać się bez szykownego, czarnego albo lekko popielatego garnituru, jasnoniebieskiej koszuli i krawatu w kolorze czerwieni. Do tak oficjalnego ubrania należy koniecznie włożyć skarpetki, które sięgają sporo ponad kostkę.

mężczyzna

Autor: Elisa Moro
Źródło: http://www.flickr.com

Ekstra trudnością przy doborze męskich ubrań jest dostosowanie się do obyczajów państwa, do którego udajemy się na urlop lub na kluczowe posiedzenie biznesowe.

Jeśli zamierzamy odwiedzić arabską świątynię, to nie możemy zapomnieć o tym, że nie zostaniemy tam wpuszczeni w standardowo letnim ubiorze, czyli krótkich spodenkach i koszulce na ramiączkach. Przed wyjazdem do państw Bliskiego Wschodu trzeba więc zaopatrzyć się w sklepie w długie jeansy i koszulkę z rękawem. Z kolei biznesmeni udający się do Kraju Kwitnącej Wiśni muszą kupić sobie eleganckie skarpetki. Jeżeli będą odwiedzać mieszkania kontrahentów, to buty będą zmuszeni zostawić przed drzwiami, a wtedy dziurawe skarpetki byłyby jak najmniej pożądane.