Jak facet powinien o siebie zadbać? Zobacz nasze podpowiedzi

Mówi się, że zasadniczo polscy mężczyźni nie dbają o siebie, są raczej zaniedbani. Ileż w tym twierdzeniu prawy, a ile wyłącznie kompleksów? Jakby nie patrzeć ciężko sądzić, iż aż tak bardzo odstajemy od europejskiej średniej – a zresztą to akurat nie jest aż takie ważne.

mężczyzna

Autor: James Willamor
Źródło: http://www.flickr.com

Ważniejsze to by spróbować powiększać średnią, być bardziej zadbanym mężczyzną. Kto szczególnie powinien zadbać o własną aparycję? Kawaler, który na dodatek nie ma w tym momencie kobiety. Ludzie są generalnie takimi istotami, które zwracają wielką uwagę na prezencję. Geny są wielce istotne – zatem niektórych aspektów własnego wyglądu zewnętrznego i tak nie damy rady poprawić, ale zachowanie zasad higieny, modny ubiór, dobre kosmetyki jak zdecydowanie nie są poza naszym zasięgiem! Dbajmy o siebie, w miarę własnych możliwości oraz upodobań, a zapewne będziemy lepiej wyglądali. Zostało udowodnione, że atrakcyjniejsi ludzie są bogatsi, mają fajniejsze życie.

Raduje serce, iż wreszcie przedstawiciele każdej grupy społecznej dbają o własną aparycję, nie jest już to nic dziwnego, a może nawet nieco wstydliwego. Bądź co bądź mężczyzna, który przy ludziach przyznawał się do interesowania się nowinkami modowymi – jeszcze kilka lat temu to byłoby w niektórych kręgach dziwne! A więc niby jaki powinien być tak naprawdę zadbany mężczyzna? Elegancki ubiór to podstawa, trudno nie dostrzec, że dobre spodnie albo garniak są w stanie zdziałać cuda.

Stale istotna jest wiedza z przeróżnych specjalizacji. Wtedy aktualny tekst przyda się wszystkim ludziom. By ją posiąść, trzeba przeczytać tekst pod wskazanym linkiem.

Chociaż nawet najwspanialsze wdzianka, drogie kosmetyki, najdroższy fryzjer nie sprawią, iż będziemy prawdziwymi elegantami jeśli nie będziemy potrafili docenić dbania o higienę. Codzienna kąpiel, dbanie o zęby (polecany chirurg stomatolog warszawa) albo dbanie o owłosienie (np. z ) są tym czymś o co trzeba dbać, w umiejętny sposób.

Dużo rad można tak naprawdę napisać na wszystkie kwestie dotyczące higieny, ale może poruszmy temat łupieżu. Jest to częsty problem – nawet kupno porządnego przeciwłupieżowego szamponu nie we wszystkich przypadkach daje prawdziwe ukojenie. Jednakże ciężko żyć przez długi okres czasu z łupieżem, bo jest irytujący, na dodatek widzialny przez innych. Trzeba rozejrzeć się za antyłupieżowymi środkami, które dużo dają. Chociaż zapewne najbardziej wskazanym rozwiązaniem w akurat przypadku walczenia z łupieżem jest wizyta u dermatologa.