Jak facet powinien o siebie zadbać? Zobacz nasze podpowiedzi

Mówi się, że zasadniczo polscy mężczyźni nie dbają o siebie, są raczej zaniedbani. Ileż w tym twierdzeniu prawy, a ile wyłącznie kompleksów? Jakby nie patrzeć ciężko sądzić, iż aż tak bardzo odstajemy od europejskiej średniej – a zresztą to akurat nie jest aż takie ważne.

mężczyzna

Autor: James Willamor
Źródło: http://www.flickr.com

Ważniejsze to by spróbować powiększać średnią, być bardziej zadbanym mężczyzną. Kto szczególnie powinien zadbać o własną aparycję? Kawaler, który na dodatek nie ma w tym momencie kobiety. Ludzie są generalnie takimi istotami, które zwracają wielką uwagę na prezencję. Geny są wielce istotne – zatem niektórych aspektów własnego wyglądu zewnętrznego i tak nie damy rady poprawić, ale zachowanie zasad higieny, modny ubiór, dobre kosmetyki jak zdecydowanie nie są poza naszym zasięgiem! Dbajmy o siebie, w miarę własnych możliwości oraz upodobań, a zapewne będziemy lepiej wyglądali. Zostało udowodnione, że atrakcyjniejsi ludzie są bogatsi, mają fajniejsze życie.

Raduje serce, iż wreszcie przedstawiciele każdej grupy społecznej dbają o własną aparycję, nie jest już to nic dziwnego, a może nawet nieco wstydliwego. Bądź co bądź mężczyzna, który przy ludziach przyznawał się do interesowania się nowinkami modowymi – jeszcze kilka lat temu to byłoby w niektórych kręgach dziwne! A więc niby jaki powinien być tak naprawdę zadbany mężczyzna? Elegancki ubiór to podstawa, trudno nie dostrzec, że dobre spodnie albo garniak są w stanie zdziałać cuda. Chociaż nawet najwspanialsze wdzianka, drogie kosmetyki, najdroższy fryzjer nie sprawią, iż będziemy prawdziwymi elegantami jeśli nie będziemy potrafili docenić dbania o higienę. Codzienna kąpiel, dbanie o zęby dentysta dla dzieci albo dbanie o owłosienie (np. z ) są tym czymś o co trzeba dbać, w umiejętny sposób.

Dużo rad można tak naprawdę napisać na wszystkie kwestie dotyczące higieny, ale może poruszmy temat łupieżu. Jest to częsty problem – nawet kupno porządnego przeciwłupieżowego szamponu nie we wszystkich przypadkach daje prawdziwe ukojenie. Jednakże ciężko żyć przez długi okres czasu z łupieżem, bo jest irytujący, na dodatek widzialny przez innych. Trzeba rozejrzeć się za antyłupieżowymi środkami, które dużo dają. Chociaż zapewne najbardziej wskazanym rozwiązaniem w akurat przypadku walczenia z łupieżem jest wizyta u dermatologa.