Jak dobrze się zaprezentować na rozmowie o pracę i na co dzień?

Ciuchy także panom mogą sprawić kłopoty. Też chcą mieć swój styl. Co istotne, liczy się dla nich dopasowanie i poczucie wygody w danym stroju. Za to sen z powiek spędzają im tak ważne wydarzenia, jak przykładowo rozmowa o pracę. W jaki sposób się wtedy ubrać?

Rozmowa o pracę jest sytuacją bez wątpienia stresującą, jednak należącą do niezwykle często występujących na dzień dzisiejszy. Łączą się z nią ustalone zwyczaje i wymagania, jakie powinien spełniać kandydat na dane stanowisko. Ustalenia te dotyczą na przykład wyglądu.

Moda męska

Autor: bobbi vie
Źródło: http://www.flickr.com

Sprawa „co ubrać na rozmowę o pracę” i jak się na niej zaprezentować dużej liczbie osób spędza sen z powiek. Są jednak różnego rodzaju źródła informacji, przy pomocy których można dowiedzieć się wiele w tej kwestii. Co najważniejsze powinno się pamiętać, że na rozmowie kwalifikacyjnej najważniejsze są kwalifikacje i umiejętności kandydata, które powinien on właściwie uzewnętrznić i uwydatnić. Bez wątpienia jednak nie może się to powieść w przypadku, gdy dany kandydat nie spełnia elementarnych warunków dotyczących wyglądu. W tej sprawie nagminnie powtarzane są słowa, że pierwsze wrażenie robi się tylko raz, więc należy tę sytuację maksymalnie wykorzystać.

Kapelusze

Źródło: http://pixabay.com

Ubiór jest tak samo ważny, kiedy spełniamy swoje obowiązki w pracy. Analogicznie jest z mundurami i uniformami, obowiązującymi w niektórych profesjach. W części z nich dopuszcza się przykładowo krótki rękaw w koszuli. Ciągle jednak są to koszule zielona góra koszule olymp eleganckie, z kołnierzykiem. W większej części wielkich firm jednak konieczny jest pełny garnitur, bez możliwości uchybień. Typowym zestawem większej części panów na lato są szorty, zakryte buty i koszulka.

I tu kilka wskazówek, jak sprawić aby ciuch jeszcze lepiej na kimś leżał. Zadbać o dopasowanie do sylwetki. Rozpoznanie swojego rodzaju sylwetki jest w zasadzie kluczem do sukcesu. Jeśli poznamy własne dobre strony oraz wady, będziemy mogli lepiej działać na tej płaszczyźnie. Jeżeli trudno jest samodzielnie określić własny typ sylwetki, powinniśmy poprosić o pomoc dobrego kumpla. A jeżeli obawiamy się reakcji kolegów na nasz kłopot, najlepiej oddać się w ręce swojej ukochanej. W ostateczności, możemy pójść do profesjonalnego stylisty, który nie tylko określi nasz typ sylwetki, ale dobierze również właściwe odcienie do naszej karnacji.

Typy figur męskich są podobne do kobiecych. Mamy tu tak samo model A, jak i ”jabłko”, a więc panowie z nadwagą. Oprócz tego, jest jeszcze „ołówek”, czyli tak zwana „chłopczyca” u kobiet oraz „trójkąt”, czyli ideał, o którym marzą panowie. Jest to sylwetka doskonała. Szerokie ramiona, wąskie biodra, żadnego odstającego brzuszka. I właśnie mężczyźni o takiej figurze mają łatwo. Mogą dowolnie eksperymentować z stylami. Jedyne, na co powinni zwracać uwagę, to zbyt szerokie ubrania, które zakryją ich wspaniałą figurę. Dla mężczyzn (odkryj więcej w serwisie) o różnych figurach sklepy odzieżowe mają mnóstwo ofert.

I na koniec jeszcze krótka mowa o dodatkach. Tu wszystko zależy od stylu. Dla eleganta idealny jest kapelusz, a dla luzaka spodnie sportowe. Nawet takie drobnostki jak etui na tablet (więcej zobaczysz tu: Etui do tabletów Samsung) czy na smartfona tworzą twój styl. Inny pokrowiec wybierze elegant, a jeszcze inny hipster, czy luzak.