Jak dobrze przyszykować siebie do okresu zimowego?

Sezon zimowy rządzi się własnymi prawami. Bez wątpienia nie jest to odpowiedni czas na grilla. Zima to przede wszystkim doskwierające zmarzluchom mroźne dni, przejmujący do szpiku mróz oraz lód. Na zimę powinno się zatem odpowiednio przygotować nie tylko siebie, lecz także auto i mieszkanie.

Kwestia mieszkania oraz pojazdu jest praktycznie najłatwiejsza. Pojazd oddaje się do warsztatu, a zawodowcy zmieniają opony, kontrolują hamulce oraz uzupełniają zimowe środki w te miejsca, w które jest to potrzebne. W mieszkaniu w szczególności sprawdzamy szczelność okien oraz czy grzejniki są sprawne. Warto także umyć szyby przed mrozami.

Gorzej jest z zatroszczeniem się o siebie, w szczególności, gdy uwielbia się sporty zimowe na mrozie, przykładowo narciarstwo, lub zwyczajnie lepienie bałwana.

Jeżeli zaciekawiły Cię opisy w tym tekście, to wejdź w ten link oraz czytaj też dodatkowych wiadomości.

Dotyczy to przede wszystkim optymalnego ubrania, w którym powinno być przyjemnie, ale nie za gorąco. Do uprawiania sportów idealne będą kurtki sportowe (watro zobaczyć). Zawierają one przecież takie właściwości, które pozwalają oddychać, przez co narciarz się nie poci, jest mu wygodnie, a przy tym także nie jest mu zimno, pomimo tego, iż kurtka wygląda cienka. Na pewno kurtki sportowe są idealnym gadżetem na śnieg zestawiony z uprawianiem sportu.

kurtka

Autor: Barely Noticed Stuttgart
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedy jednak jest totalnie za mroźno, albo kompletnie nie lubisz owych zabaw, rewelacyjnym wyjściem będzie zdecydowanie się na kurtki puchowe. One są ciepłe, wygodne oraz z pewnością wyglądają wspaniale i są modne. Kurtki puchowe to zasadniczo hit już paru poszczególnych sezonów modowych i pewnie jeszcze kilku następnych. Oprócz kurtek trzeba również zadbać o własną skórę, gdyż poprzez zimno staje się ona strasznie sucha. Perfekcyjnym rozwiązaniem tego kłopotu będzie intensywnie nawilżający krem co ciała, przede wszystkim bez wody w zawartości. Czas zimowy może być wspaniały pod warunkiem, że się do niego dobrze przygotuje i nastawi się na mróz, które niejednokrotnie będą przejmujące. Mimo tego wszystkiego zima da się spędzić przyjemnie, na przykład na wciągające sporty zimowe.