Idzie chłodny okres, przygotuj się porządkując garderobę!

Każdy z nas przynajmniej dwa razy w ciągu roku dokładnie przegląda swoją garderobę. Pierwsze porządki przeprowadza się wiosną, a druga tura dzieje się wczesną jesienią. W obu przypadkach chodzi o to, by na półkach nie zalegały ubrania, które i tak nie będą przez nas noszone, ponieważ nie są odpowiednie do pory roku.

klient

Autor: diva
Źródło: diva

4 edycja konkursu Fashion Designer Awards

Autor: Fashion Designer Awards
Źródło: Fashion Designer Awards
Mężczyźni w tym okresie zmieniają układ na półkach bliżej kładąc dłuższe spodnie, a rybaczki odsuwając w głąb szafy. Dla kobiet często staje się to również pretekstem do zakupów, bo trzeba przecież kompletować garderobę na idącą zimę zgodnie z obecnymi w tej chwili trendami. Strój kąpielowy, pareo, lekkie sukienki, czy sandałki lądują teraz na dnie szafy, aby zrobić miejsce ciepłym swetrom, długim spódnicom i grubym rajstopom. W wypadku obu płci takie doroczne sprzątanie garderoby może stać się także pretekstem do wyrzucenia pewnych ubrań przez ofiarowanie ich komuś, lub odsprzedanie na garażowych wyprzedażach, bądź internetowych aukcjach. W ten sposób, bądź odwiedzając pasaże handlowe warto też zakupić nowe letnie sukienki, koszulki polo, kąpielówki, lub strój kąpielowy na przyszły sezon, ponieważ to w tym okresie w sklepach mamy największe wyprzedaże! Oczywistym jest, że w listopadzie raczej myślimy o zakupie swetra, a nie lekkich ubrań, lecz naprawdę tego typu zakupy stwarzają niepowtarzalną szansę do zaoszczędzenia paru groszy na zakupach. Z reguły trzeba jednak się mocno pospieszyć, bo dużo osób wprost czeka na jesienne wyprzedaże w najlepszych sieciówkach. Oczywiście w tym okresie roku najistotniejsze jest odkopanie i odświeżenie zimowych płaszczy i grubych szali, ale na dnie szafy można oczywiście przygotować bikini na kolejny sezon…

Klimat w Polsce zmienia się bardzo szybko i nawet w połowie października mogliśmy jeszcze chodzić bez kurtek, ale zima prędzej czy później nadejdzie, więc trzeba być gotowym na jej powitanie. Sroga, czy nie, będzie wymagała od nas konkretnego ubioru, więc warto przygotować się wcześniej, a nie w panice szukać zimowych kurtek kiedy nadejdą pierwsze mrozy.