Góralskie domki i ciekawe szklaki turystyczne w Szczawnicy

Szczawnica to ładny region, jaki chętnie odwiedzany jest poprzez wielu turystów. Posiada ciekawe atrakcje turystyczne, piękne i malownicze widoki, a także intrygujące szklaki turystyczne. Szlaki turystyczne Szczawnica posiada niejedne, do najpopularniejszych należy szlak przez Wysoką na Przełęcz Rozdziela.

wędrówki górskie

Autor: Connie Lu
Źródło: http://www.flickr.com
Głównym szlakiem pienińskim, jaki zaczyna się od Przełomu Dunajca, zdołamy wędrować poprzez szczyt o nazwie Borsuczyna, natomiast po pewnym czasie przez kolejne przełęcze, czyli poprzez Stachurówki oraz Kapralową Wysoką. Niedaleko Kapralowej Wysokiej odszukamy również kolejny szlak, który prowadzi na najwyższy szczyt w Pieninach, który ma aż 1050 m n.p.m. Niezwykle ciekawym miejscem w Szczawnicy jest również Wąwóz Homole, który jest chętnie odwiedzany przez licznych turystów. Wąwóz ten jest niesłychanie niezwykły i zachwyca bogatą fauną i florą. Posiada mniej więcej 800 metrów długości. Należałoby wybrać się też ze Szczawnicy do Durbaszkę oraz zwiedzić Jarmutę, to znaczy jeden z najbardziej rozpoznawalnych grzbietów w tym rejonie. Jest to bardzo charakterystyczna góra pochodzenia wulkanicznego. Jadąc do Szczawnicy, z pewnością należałoby zabrać ze sobą przewodnik turystyczny, bowiem odkryjemy w nim jeszcze sporo atrakcyjnych szlaków wartych zainteresowania. Zobacz więcej tu: .

Jeśli przewidujemy dłuższy pobyt w Szczawnicy, naturalnie musimy odszukać dla siebie trafiony nocleg. Baza noclegowa jest tu dosyć mocno rozwinięta, dlatego z tym nie winniśmy posiadać kłopotów – zobacz: domki do wynajęcia szczawnica. Szczawnica domki oferuje, a także hotele, pensjonaty czy schroniska górskie. Wybór miejsc i obiektów noclegowych jest więc faktycznie mnogi. Należałoby wybrać nocleg – na przykład noclegi w Łodzi – w hotelu bądź schronisku, z jakiego będziemy posiadali całkiem blisko do szlaków i miejsc, które potrzebowalibyśmy zwiedzić.

Żeby odnaleźć stosowny, pasujący nam nocleg – noclegi zakopane z basenem w Szczawnicy, wskazane jest posłużyć się Netem. W Necie odnajdziemy bazy noclegowe, dzięki jakim bez trudu i prędko odnajdziemy odpowiedni nocleg, oraz także dokonamy rezerwacji.