Dzianina z wełny – a więc, wszystko co warto na ten temacik wiedzieć

Jakimi rzeczami różni się zwyczajna dzianina, od dzianiny z wełny? W jakim czasie trwania roku, bywa najbardziej odpowiednia do noszenia? Jakie wyróżniamy odmiany dzianin, ze względu na typ splotu oraz co istnieje możliwość z nich stworzyć, patrząc na ów podział? Jaka istnieje największa zaleta dzianiny, no a jaka najbardziej duża wada? To wszyściutko i jeszcze bardziej dużo nie posiadając najbardziej małego problemiku znajdziesz w środku naszego nowiutkiego – świeżo co wydzierganego – artykułu!

prezenty

Autor: Garry Knight
Źródło: http://www.flickr.com
sprzęt

Autor: Maryam S
Nasz dzisiejszy temacik rozpoczniemy od odpowiedzi na pierwsze pytanie wciśnięte wewnątrz wstępie, czyli dokładnie: „Jakimi rzeczami różni się zwyczajna zobacz ofertędzianina, od dzianiny z wełny?”. No cóż odpowiedź brzmi: Niczym. Dzianina to zwykle tworzony na szydełku, z pomocą pojedynczej nitki przędzy typ materiału, którego to najbardziej dużą zaletą to jego rozciągliwość, a największą wadą – łatwość z jaką się wypycha, na przykład na kolanach, czy łokciach. Dzianina (zobacz wełna parzona lana cotta na żakiet) wełniana jest idealna, gdy nadchodzi sezon jesienno-zimowy, albowiem jest ciepła oraz wygodna. Jeśli chodzi o podziały typu dzianin, to odnajdziemy je podzielone z powodu na sploty: Rządkowe (które po rozdzielamy jeszcze na dzianinę swetrową, dżersej, oraz dzianinę ściągaczową), a także Kolumienkowe (a więc, trykot oraz tiul).

Jak można łatwo się zorientować spoglądając na nazewnictwa, mamy możliwość z dzianiny bardzo prosto wykonać takie rzeczy jak choćby: swetry, T-shirty, czapki, bieliznę, a także spódniczki, choć oczywiście jest to niewiarygodnie po skracana lista – w praktyce z dzianiny możemy zrobić praktycznie wszyściutko, jest zależne jedynie, jak dużo mamy zapału oraz jak głęboką posiadamy wizję tego, co chcemy stworzyć.