Dzianina z wełny – a więc, wszystko co warto na ten temacik wiedzieć

Jakimi rzeczami różni się zwyczajna dzianina, od dzianiny z wełny? W jakim czasie trwania roku, bywa najbardziej odpowiednia do noszenia? Jakie wyróżniamy odmiany dzianin, ze względu na typ splotu oraz co istnieje możliwość z nich stworzyć, patrząc na ów podział? Jaka istnieje największa zaleta dzianiny, no a jaka najbardziej duża wada? To wszyściutko i jeszcze bardziej dużo nie posiadając najbardziej małego problemiku znajdziesz w środku naszego nowiutkiego – świeżo co wydzierganego – artykułu!

prezenty

Autor: Garry Knight
Źródło: http://www.flickr.com
sprzęt

Autor: Maryam S
Nasz dzisiejszy temacik rozpoczniemy od odpowiedzi na pierwsze pytanie wciśnięte wewnątrz wstępie, czyli dokładnie: „Jakimi rzeczami różni się zwyczajna zobacz ofertędzianina, od dzianiny z wełny?”. No cóż odpowiedź brzmi: Niczym. Dzianina to zwykle tworzony na szydełku, z pomocą pojedynczej nitki przędzy typ materiału, którego to najbardziej dużą zaletą to jego rozciągliwość, a największą wadą – łatwość z jaką się wypycha, na przykład na kolanach, czy łokciach. Dzianina (zobacz wełna parzona lana cotta na żakiet) wełniana jest idealna, gdy nadchodzi sezon jesienno-zimowy, albowiem jest ciepła oraz wygodna. Jeśli chodzi o podziały typu dzianin, to odnajdziemy je podzielone z powodu na sploty: Rządkowe (które po rozdzielamy jeszcze na dzianinę swetrową, dżersej, oraz dzianinę ściągaczową), a także Kolumienkowe (a więc, trykot oraz tiul).

Jak można łatwo się zorientować spoglądając na nazewnictwa, mamy możliwość z dzianiny bardzo prosto wykonać takie rzeczy jak choćby: swetry, T-shirty, czapki, bieliznę, a także spódniczki, choć oczywiście jest to niewiarygodnie po skracana lista – w praktyce z dzianiny możemy zrobić praktycznie wszyściutko, jest zależne jedynie, jak dużo mamy zapału oraz jak głęboką posiadamy wizję tego, co chcemy stworzyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*