Dress code to prawie biblia większości mężczyzn pracujących w miejscach, gdzie oficjalny strój dodaje powagi i świadczy o ich profesjonalizmie

W wielu oddziałach międzynarodowych koncernów, w placówkach dyplomatycznych oraz instytucjach finansowych różnego typu pracownicy wydają się być powycinani z szablonu. Podobny ubiór, prawie jednakowe buty i niemalże jednakowy uśmiech na twarzy powoduje, że wszyscy czują się jednakowi, bez względu na zajmowane miejsce w firmie. Nie jest zatem dziwne, że rygorystycznie narzucane zasady dotyczące stroju nie przeszkadzają nikomu.

Odwrotnie, pracownicy zwykle czują się dobrze, bowiem nikt nie odróżnia się w żaden sposób, dzięki czemu równość zdaje się zostawać zachowana. Z ochotą zgadzają się więc na ubranie się według ustalonego wewnętrznymi normami wzorca, mogąc oszczędzić sobie przy okazji ciągłego rozmyślania o tym, czy w jakimś zestawie prezentuje się dobrze, albo czy ubrany najnowszy garnitur pasuje do biura, czy może włożyć coś innego.

Znając zasady panujące w danym miejscu nie potrzeba specjalnie zawracać sobie głowy drobiazgami, przy założeniu, że posiada się w garderobie kilka uniwersalnych zestawów przewidzianych do pracy.

Buty męskie

Autor: Clarks
Źródło: Clarks

Jednak nawet w takim wypadku należy pamiętać o detalach, które mogą zaważyć na tym, jak zostanie się odebranym zarówno przez kolegów z pracy, jak również partnerów biznesowych.Najważniejszym elementem zwieńczającym prawidłowo stworzoną stylizację jest właściwie wybrane buty biznesowe. Mimo, że wydaje się to mało ważne, wybranie właściwej pary butów na daną okazję oraz do wybranego stroju nie należy tak naprawdę do łatwych zadań. Ważny jest tutaj nie tylko kolor, ale i wzór obuwia, który ma za zadanie do tego korespondować z wieloma innymi dodatkami.

Nie ociągaj się, a jeśli zaciekawił Cię opisywany temat, to odsyłam do tej strony (http://www.magmara.pl/pl/86-bluzki-wieczorowe). W tym miejscu znajdziesz interesujące wpisy.

Autor:

Zarówno obuwie biznesowe damskie, jak również obuwie biznesowe dedykowane dla mężczyzn powinno być doskonałej jakości, stonowane pod względem kroju i ilości dodatków a przede wszystkim musi być doskonale dobrane do kroju garnituru czy garsonki.

Ten tekst wydał Ci się ciekawy? Masz chęć na następne posty? Zatem nie ociągaj się i klikaj haft komputerowy w poniższy link.

O dziwo, w przypadku panów wyróżnia się większą ilość fasonów obuwia biznesowego niż pośród butów przeznaczonych do biznesowych kobiecych stylizacji.