Dlaczego roślinne wyciągi tak bardzo się przydają w leczeniu różnych chorób i dolegliwości.

Ludzie od zawsze muszą się borykać z najróżniejszymi dolegliwościami i problemami. I od wieków szukają lekarstw na to, aby walczyć z nimi skutecznie. Aktualnie leki w większości przypadków wytwarzane są w laboratoriach, powalają na leczenie ogromnej ilości różnych chorób i nie da się im w tej chwili odmówić skuteczności. Lecz jednocześnie niejednokrotnie wraca się do przyrody, ponieważ to ona właśnie będzie dawać w różnych roślinach mnóstwo leczniczych substancji.

Jedną z nich przykładowo będzie tak popularny kwas l-askorbinowy -polecany solgar – sprawdź tutaj. Naturalnie występuje on w licznych owocach, a w formie wytworzonej przez człowieka w niezliczonej ilości suplementów i tabletek, powszechnie znanych jako witamina C. Ten związek jest niezbędny do właściwego działania naszego organizmu, a w związku z tym że w żaden sposób nie jest wytwarzany przez ludzi, to trzeba go całkowicie dostarczyć wraz z jedzeniem. I to dostarczać w regularny sposób, ponieważ witamina C nie będzie również magazynowana, a jej czas rozpadu w ciele jest dość szybki.

selfie - ubrania

Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com

Naturalne substancje zawarte w roślinach mogą bardzo pomóc w leczeniu oraz profilaktyce rozmaitych chorób. Doskonale przykładowo o tym wie firma solgar, która od lat specjalizuje się w produkcji bardzo dobrych jakościowo preparatów opartych na roślinach. Lecz nie jest to garażowa produkcja, a profesjonalnie zorganizowana działalność, łącznie z własnym instytutem badawczym zatrudniającym specjalistów z najwyższej półki. Także do produkowania specyfików wykorzystywane są tylko specjalnie wybrane odmiany roślin, które dostarczają odpowiednio dużą ilość potrzebnych substancji. Oferta firmy solgar obejmuje dużo rozmaitych obszarów – polecany kwas l-askorbinowy Chem Point, od preparatów zwiększających odporność na przeziębienia aż po kompleksową profilaktykę schorzeń układu pokarmowego. Do tego ostatniego zadania doskonale nadawał się także będzie paraprotex.

On również oparty jest na naturalnych składnikach, ponieważ ma w swoim składzie blisko dziesięć różnych wyciągów i ekstraktów. Preparat ten doskonale będzie sobie także radził z większością nieproszonych gości, czyli bakteriami, grzybami i robakami.