Dlaczego projektanci odzieży będą ratować prezencję kobiet o mniej idealnych kształtach

Rodzinne imprezy to czas, kiedy dawno nie widziani krewni spotykają się po to, by przeżyć wspólnie wydarzenia rodzinne. Będą się więc spotykać na weselach, chrzcinach oraz stypach.

gorset

Autor: Jae Storer
Źródło: http://www.flickr.com
I rzecz jasna jest to znakomita okazja do tego, by jakoś skomentować wygląd każdej ukochanej kuzynki i ciotki, bo w końcu przez długie miesiące zmieniły się znacznie. Nic więc dziwnego, że stroje na tego typu uroczystości są wybierane z dużą starannością. I nie chodzi tu tylko o uszanowanie znaczenia wydarzenia i zaakcentowanie swego nastroju z tym związanego. Ważniejsza wydaje się być główna zasada, aby nie dać innym powodów do plotek. Kobiety majętne założą zapewne nową drogą sukienkę, najlepiej z jakiejś znanej pracowni.

Jedyną regułą będzie ewentualnie wybranie koloru w zgodzie z tradycją, to znaczy na wesele nie ubiera się sukienki białej, zaś na pogrzeb najlepiej ubrać się w czerni. Oprócz tego pełna dowolność fasonów i stylów. Kobiety o nieskazitelnej figurze również nie muszą przejmować się żadnymi komentarzami. Nawet jeśli ich ubiór nie będzie miał metki znanego projektanta to negatywne komentarze mogą być co najwyżej podyktowane zawiścią o figurę. Dużo gorszą sytuację będą mieć panie o bujniejszych kształtach. W sklepach oferujących tradycyjne sukienki na wesele dodatki weselne duże rozmiary nie będą raczej możliwe do kupienia. Z jakiś powodów ktoś założył, że weselnicy są piękni, młodzi i noszą rozmiar 38.

Kobieta z różową torebką

Autor: zenjazzygeek
Źródło: http://www.flickr.com
Szczęśliwie ze wsparciem przychodzi całkiem sporo butików rodzimych projektantów mniejszej rangi, którzy dostrzegają potrzebę ubrania ludzi o figurze innej niż doskonała. Tu znaleźć można eleganckie i niebanalne wzory sukienek szytych w małej ilości egzemplarzy i do tego w pełnym zestawieniu rozmiarów. Na miejscu istnieje również możliwość indywidualnego dopasowania sukienki w taki sposób, aby prezentowała się jeszcze lepiej. Sukienki projektuje się w taki sposób, że z całkowicie ukryją niedoskonałości figury, eksponując w zamian posiadane walory. Są na przykład piękne sukienki wyszczuplające brzuch, albo kombinezony okrywające nadmiarowe fałdki w luźniejszych fragmentach tkaniny.