Dlaczego powinno się korzystać z niemieckich biur podróży?

Mimo, że zmieniający się kurs euro nie zachęca do robienia zakupów w Niemczech, to są jeszcze takie rzeczy, które opłaca się kupować za Odrą. Zaliczyć możemy do nich m.in. wycieczki.
Oczywiście atrakcją zimowych wypadów są kuszące ceny. Posezonowe obniżki czy rabaty to sposobność, by pojechać na urlop nawet o połowę taniej. Tym, którzy marzą o zagranicznych wojażach, a nie mają zasobnych portfeli, niemieckie biura podróży proponują dwa rodzaje tanich wyjazdów: first minute i last minute.

W pierwszym przypadku, wycieczkę trzeba wykupić przynajmniej miesiąc wcześniej. Jednak warto korzystać z ofert last minute z Niemiec. Im dłużej wstrzymamy się z decyzją wyjazdu, tym cena będzie korzystniejsza. O kilka procent tańsze są też z reguły wycieczki sprzedawane przez Internet, z racji iż nie musimy płacić za pośrednictwo agenta. Szczególnie warto zainteresować się egzotycznymi kierunkami – Tajlandią lub Chinami, albowiem oferty wycieczek egzotycznych zwykle są tańsze niż w Polsce.

Jeśli intryguje Cię ciąg dalszy pościel z kory naszego tematu zapraszamy do następnego artykułu, który przygotowaliśmy dla Ciebie pod poniższym linkiem. Tam rozwieją się wszystkie Twoje wątpliwości.

Źródło:

last minute

Autor: Comrade Foot
Źródło: http://www.flickr.com

Bo kto z nas nie chciałby poznać bogatej kultury i obyczajowości Chin? Ale mając na uwadze, że Chiny są trzecim co do wielkości krajem na ziemi, trudno jest poznać je całe podczas jednorazowej wycieczki. Zatem, od której części kraju rozpocząć jego poznawanie? Z całą pewnością zauroczy nas Nefrytowe południe, pełne ciekawych miejsc, zachwycających bardziej niż sam Mur Chiński. Chiny to kraina odmienna od wszystkiego, co znajome dla nas, przez co zjawiskowa i urzekająca.

Tak jak Tajlandia, która z z sezonu na sezon przyciąga coraz więcej miłośników Azji. Oczarują nas tysiące kilometrów plaż, zieleń tropikalnej roślinności, przebogata fauna i flora, wspaniała kuchnia oraz stale uśmiechnięci Tajlandczycy. Do tego kuszą niewysokie ceny i bajkowa atmosfera. Kto raz odwiedzi Tajlandię będzie marzył, żeby tu wracać.

wakacje w grecji

Autor: Dimitris Karkanis
Źródło: http://www.flickr.com
Warto w związku z tym przeglądać systematycznie oferty ”sąsiednich” biur podróży, aby nabyć wycieczkę, która będzie atrakcyjnym cenowo hitem. A gdy oferta będzie naprawdę warta grzechu, nie powinny jej zaszkodzić wahające się stale kursy walut.