Dlaczego naprawdę warto kupić sobie albo najbliższej sobie osobie śliczny srebrny krzyżyk?

Wydawałoby się, że o tym, że jesteśmy katolikami nie należy nikomu mówić. Przecież regularnie w niedzielę chodzimy do kościoła, a każdego dnia przestrzegamy dekalogu.

Niemniej jednak miło jest posiadać coś, co będziemy czuli na swym ciele, a co upewnia nas, że nie jesteśmy sami.
odzież - obrazek

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

Taką rolę spełniają różne dewocjonalia, jakie z radością kupujemy swym najbliższym. Znakomitym przykładem może być zwykły z pozoru srebrny krzyżyk, który możemy zakupić np. swojemu dzieciakowi na pierwszą komunię. Należałoby wspomnieć, że taki krzyżyk może być także ozdobiony np. małymi kamieniami, przykładowo rubinami czy też naszym złotem Bałtyku, zatem bursztynem. Warto także nadmienić, że tego typu krzyżyk ma przypominać nam każdego dnia o męczeńskiej śmierci Syna Bożego, o Jego ogromnym poświęceniu dla wszystkich nas. Dzięki temu krzyżykowi być może będziemy jeszcze lepszymi chrześcijanami? I będziemy robić jeszcze więcej pozytywnych rzeczy? Trzeba mieć w pamięci, że to zapewne do nas powróci.
srebrny krzyżyk

Autor: Praktycy.com
Źródło: Praktycy.com
Należałoby również dopowiedzieć, że na wiszącym na naszej szyi łańcuszku wcale nie musi być tylko jedna dekoracja. Przecież może być tam powieszony również jakiś medalik jak i np. srebrny krzyżyk. A gdzie go można zakupić? Dla przykładu w okolicy kościołów wielokrotnie są różne sklepy z dewocjonaliami. W tamtym miejscu możemy spokojnie obejrzeć dostępny asortyment i dobrać dla siebie to, co odpowiada nam najbardziej.

Jeśli jednak nic nam się nie spodoba, to obecnie moglibyśmy również wykonać takie zakupy zwyczajnie w sieci. W tamtym miejscu jest niezwykle znaczny wybór również krzyżyków jak i łańcuszków.