Dlaczego czarne botki powinny znaleźć się w szafce na obuwie każdej modnej piękności

Ogromna większość kobiet atrakcyjnych pamięta jeszcze czasy, kiedy na topie były czarne kozaczki z noskami tak spiczastymi, jak zakopiańskie kierpce. Wkładanie ich było skutecznym sposobem na choćby chwilową nietuzinkowość i zapewniało skryte spojrzenia zniesmaczonych członków starszego pokolenia. Współcześnie moda jest bardziej wspaniałomyślna. Aby prezentować się gustownie, niekoniecznie trzeba mieć w swojej przysadzistej szafce ekscentryczne obuwie. W tym sezonie hitem są czarne botki, których wygląd w idealny sposób łączy konwencjonalność z nowoczesnością.

buty

Autor: Wojas
Źródło: Wojas
Głęboki odcień czerni podkreśla ich gustowność i czyni je bardzo funkcjonalnymi, bo nie brudzą się tak łatwo, jak te pastelowe czy całkiem białe. Czarne botki włoży tak kierowniczka przedszkola na uroczysty apel w Dniu Nauczyciela, jak i gimnazjalistka, która wybiera się ze swoim kawalerem na całonocną imprezę. Będą one pasować do prawie każdych szortów i większości okryć wierzchnich, a kiedy niewielka warstwa śniegu pokryje ulice, będą bardzo ładnie kontrastować z bielą otoczenia.

Czarne botki będą fantastycznie komponować się z krótką spódniczką lub każdą inną w monolitowym kolorze. Pomysłowe uwodzicielki tak zaprojektują swój strój, aby również na co dzień prezentować się chociaż odrobinę ekscentrycznie (sprawdź informacje). Czarne botki, żółta sukieneczka, czarne bolerko i szalik znów w barwach żółci – taka kolorystyczna przekładanka sprawi, że wyglądać będziemy jak… pszczółki.

Cholewy botków wcale nie muszą szczelnie przylegać do nogi. Ważne bywa to, aby posiadały solidne zapięcie, najlepiej na zamek błyskawiczny. Czarne botki mogą mieć małe obcasy, długie szpilki lub 10-centymetrowe platformy, a niektórzy wybiorą te na prawie płaskiej zelówce. Wszystko zależy od okazji, na jaką je założymy – czasem jednak wygoda musi ustąpić miejsca ekscentryczności.
Czarne botki uszyte są ze skóry naturalnej będą bardziej odporne na nieprzychylne warunki

buty

Autor: Clarks
Źródło: Clarks

atmosferyczne niż te z skaju i atłasu.

Niezależnie od rodzaju materiału, z którego uszyto obuwie, trzeba o nie jednakowo dbać i nie szczędzić czasu na ich codzienną pielęgnację. Zwłaszcza zimą niezwykle szkodliwe dla obuwia stają się ulice posypane solą, która szybko niszczy każdy surowiec . Z konieczności wystarczy do czyszczenia mokra, miękka ściereczka, ale dobrze jest wyposażyć się w te mniej lub bardziej specjalistyczne, powszechnie do kupienia w sklepach lub zakładach szewskich, specyfiki do pielęgnacji obuwia.