Czym rzeczywiście cechuje się paryski szyk za którym tak tęsknią kobiety?

Zazdroszczą nam na świecie „tego czegoś”, co mówi o francuskim kierunku – naturalnego, niewyszukanego szyku: nieuładzonych włosów Vanessy Paradis, przetartych dżinsów Charlotte Gainsbourg, męskich jasnych koszul i butów typu balerinki Inès de la Fressange, niesamowitej prezencji Clémence Poésy. Prosta odzież.

francuski styl

Autor: James Hoyt
Źródło: http://www.flickr.com
Francuzka stroi się z większym umiarem aniżeli gorąca Włoszka czy ekscentryczna Angielka. Zamieszkujemy w kraju, w jakim kobieca elegancja nie bywa na pokaz. A to temu, że stare tradycje francuskiej burżuazji są nadal żywe. W XIX wieku narzuciła ona pozostały środowiskom swoje kanony, wzorowane na normach małej już wtedy, zrujnowanej arystokracji.

Nie masz ochoty zakończyć ciekawego zagadnienia na jednym artykule? Więc namawiamy do kolejnych – kliknij w źródło victorinox i przejdź na zbliżoną stronę.

Francuzka zwyczajnie nie toleruje wyolbrzymienia, ma naturalny, świeży wygląd. Nie obawia się wyjść na ulicę nieuczesana, z niepomalowanymi paznokciami i dzieckiem pod pachą. Pomimo tego sztucznego luzu jest elegancka (poznaj dodatkowe informacje). To dzięki tej nucie dzikości, ciągle modnej, zawdzięczała swą sławę Brigitte Bardot, nagminnie naśladowana, a jednakże niedościgniona. Francuzka mniej się też przejmuje następstwami upływu czasu i nie unika kuchennych rozkoszy. A może po prostu, również w sprawach kulinarnych, jak i stylu, ma zdrowy pomyślunek, kierując się zasadą: „Znaj umiar. Nie nadużywaj tego, co dobre”?

Cudzoziemcy mówią, że Francuzki są szare. Mówiąc to, zapominają o szczegółach. Francuzki stawiają na prostotę, skupiają się na odpowiednim dobraniu torebki, i aby kupić klasyczne obuwie. Dodatki także stosuje w umiarze. Amerykanki wolą dążyć za modą. Włoszki są bardziej wyrafinowane.

modowe inspiracje

Źródło: flickr.com
Uosobieniem paryskiej elegancji może być Kate Moss w reklamie Yves’a Saint Laurenta czyli włosy związane w luźny kok, dama szykowna, ale nie zanadto wymuskana. Gracja rodem z Paryża oraz francuski life style to dla mnóstwa niedoścignione schematy (karty upominkowe). Francja jest nie bez przyczyny jednoznacznikiem ponadczasowej elegancji. To przecież Coco Chanel, najbardziej znana projektantka twierdziła, iż „moda przeminie, styl pozostaje.” Kanony tworzone w owym kraju ustanawiają od mnóstwa lat wzór nie tylko dla Europejek i Europejczyków.

Tym, którzy poszukują porad, jak w życiu kształtować paryski styl, polecamy pozycję książkową „Lekcji Madame Chic” Jennifer L. Scott.

Czy czujesz chęć przeczytać następne artykuły? Więc zapraszamy do kliknięcia w link – tam czeka na Ciebie autorska strona.

Autorka odkrywa sekrety życia francuskiej rodziny zamieszującej w ekskluzywnej szesnastej dzielnicy w Paryżu.