Czy warto kupować kurtki puchowe i na jakie okazje zakładać tego typu okrycie

Każda białogłowa pragnie, żeby ciągle w jej bieliźniarkach pojawiały się nowe ciuszki. Dżentelmeni takiego kłopotu zwykle nie mają, ale od czasu do czasu także i oni muszą odświeżyć swoją garderobę. Nadchodząca zimowa pora jest znakomitą okazją, żeby pójść do butików z odzieżą. Oprócz kupna typowo zimowych akcesoriów, czyli: czapek, chustek, rękawic czy kozaków, prawdziwa dama nie zawaha się wydać pieniędzy na porządne, ciepłe i przede wszystkim modne, kurtki puchowe.

kurtka zimowa

Autor: kelly
Źródło: http://www.flickr.com
Wśród proponowanych w sprzedaży okryć wierzchnich: ekologicznych i naturalnych futerek, filcowych płaszczy, wełnianych kożuchów, to kurtki puchowe stanowią chyba grupę najbardziej godną polecenia. Są idealne na siarczyste mrozy i styczniowe bądź lutowe dzionki, kiedy wiatr jest w stanie wiać z prawdziwie szatańską prędkością i siłą. W opozycji do futer, są lekkie i wykonane z niełatwo przemakalnego surowca, a w opozycji do zimowych peleryn, łatwiej jest dobrać do nich ozdoby, chociażby plecaczki.
Kurtki puchowe mają jednakże i swoje wady. Zajmują dużo miejsca w szafie i w sezonie letnim będą przeszkadzać w wyciąganiu wieszaków z szykownymi sukniami lub bardzo krótkimi spódniczkami. Jak sama nazwa wskazuje, kurtki te są wypchane pierzem, najczęściej gęsim, zatem alergicy dwa razy się zastanowią, zanim je zakupią. Dodatkowo wymagają one czyszczenia w pralni, a te tradycyjne, ortalionowe, można w najgorszym razie prać w domowej pralce. Wreszcie kurtki puchowe posiadają jeszcze jeden minus. Nawet po jednym sezonie na rękawach bądź kołnierzu mogą pojawiać się pojedyncze piórka, które przebiły materiał lub szycie.
Byłby w błędzie ten, kto by sądził, że kurtki puchowe przyoblekają Eskimosi lub mieszkańcy odległej Syberii; są one przecież powszechnie używane w naszych szerokościach geograficznych. Oczywiście nie przyoblecze ich biznesmen udający się na ważne spotkanie z zagranicznymi developerami. W takich przypadkach należy przecież prezentować się profesjonalnie. Sprawa ma się zgoła odmiennie w przypadku wypadu w Karkonosze lub chociażby wieczornego grudniowego spaceru, kiedy solidne odzienie jest szczególnie doceniane (poznaj kurtki puchowe od czy owak, kurtki puchowe już kilka lat temu zadomowiły się w naszych meblach. Czy jesteś menedżerką światowej sławy i klasy lub gotującą posiłki kurą domową, zawsze znajdziesz okazję, by ją założyć. Na szczęście wyjście z mody raczej im nie grozi i raz wydane banknoty będą dobrą inwestycją na lata.