Czy rękodzieła wykonane z drewna są dobrym pomysłem na własny biznes?

Małym i drobnym biznesmenom jest coraz trudniej na krajowym rynku. Zapaść gospodarcza przybiera na sile w Polsce i poza jej obszarem. Toteż coraz ciężej jest pozostać na rynku. Dużo przedsiębiorstw upada. Pracownicy etatowi tracą pracę. Teraz znalezienie zajęcia staje się coraz trudniejsze. Skoro ciężko jest znaleźć zajęcie, to może powinno się zastanowić się nad własnym biznesem?

drewno

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Rękodzieła drewniane dawniej były bardzo popularne – więcej informacji. Jednak w momencie usprawnienia urządzeń, zaczęto bez ograniczeń produkować wyroby z drewna. Potem trafiały one do wielkich jednostek handlowych, gdzie były masowo sprzedawane. Nabywców przyciągała przede wszystkim niewielka cena, bo ogromne jednostki handlowe nabywające produkty w ogromnych ilościach, mogły znacznie obniżyć ich ceny. Na co nie mogli sobie pozwolić drobni, rodzimi sprzedawcy.

Otwarły się rynki dla sprowadzania wyrobów ze wschodu. Tanie i nierzadko tandetne produkty nasyciły rynek. Jednak w ostatnim czasie można zaobserwować zmianę zainteresowań nabywców. Teraz do kręgu ich zainteresowań ponownie powróciły towary rodzimych producentów. Ludzie mają już dosyć importowanej tandety. Chcą kupić produkty z drewna, które byłyby unikalne i wytworzone z pomysłem. Dlatego w rękodziele drewnianym pojawiła się szansa zarobku. Lokalni wytwórcy mogą ponownie zaproponować własne ciekawe wyroby.

drewno

Autor: Maciek Krol
Źródło: http://www.flickr.com

Niemniej droga do biznesu przynoszącego stały dochód od hobby jest trudna. Dla kogo znajdzie się praca w rękodziele drewnianym?

Chcąc rozpocząć przygodę z pracą w drewnie trzeba przede wszystkim mieć pasję. Jeśli lubi się to co się robi, to zdecydowanie łatwiej jest zarabiać. Ponadto trzeba mieć talent do pracy twórczej. Nie każdy posiada potrzebne uzdolnienia. Jednakże talent jest wyłącznie zaczynem, ponieważ trzeba wielu godzin ciężkiej pracy, by uzyskać biegłość w fachu. Niezbędna jest także cierpliwość, gdyż praca twórcza jest niezwykle ciężkim zajęciem. Dzięki rozwojowi sieci jest możliwym zaprezentowanie swoich dokonań. Można oprócz swojej strony w języku polskim postarać się także o jej angielski odpowiednik.