Czemu komputerowe gry stały się tak bardzo popularne, w jakie produkcje gra się obecnie.

Gry były jednymi z pierwszych programów, jakie zostały napisane na sprzęt komputerowy, i do dnia dzisiejszego stanową bardzo istotną część tego tynku. Powiedzieć wręcz można, że to właśnie one stały się napędem sprzętu, bowiem obecne produkcje wymagają coraz mocniejszych podzespołów i parametrów. A do wyboru będzie ich faktycznie sporo, niektóre tytułów stały się przez lata wręcz legendami i każda następna odsłona budzi bardzo duże emocje wśród graczy. Tak jest na przykład przy diablo 3 – diablo 3, kolejnej wersji niezwykle popularnej gry akcji, jakiej pierwsza część została wypuszczona przed dwoma dekadami. Rzecz jasna nowe Diablo zachwyca rewelacyjną grafiką, która jest na bardzo wysokim poziomie, ale grywalność i klimat gry pozostały takie same. Tak samo długą historię ma także Europa universalis 4, ona także przez kilkanaście lat zyskała spore grono wielbicieli, którzy z ekscytacją kupują następne jej części. Najnowsza również będzie stała na bardzo wysokim poziomie, dopracowana bowiem została nie tylko sama szata graficzna, ale także bardzo duży nacisk położono na rozbudowanie funkcji i możliwości, jakie są dostępne dla graczy.

tableau - ubrania

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com

Niezwykle ważne miejsce na rynku gier mają strzelanki. Już produkcje sprzed dwudziestu lat, na przykład Quake czy Duke Nuken posiadały możliwość grania z innymi osobami, obecnie możliwości te dzięki internetowi są bez porównania większe. Jeśli chodzi o Battlefield 4 gra się toczy na ogromnych mapach, a gracze używać nawet mogą pojazdów – . Dzięki temu rozgrywki mogą trwać nawet parę godzin, co będzie graczom dawać wiele radości z grania. Za to Counter Strike Global Offensive nastawione jest na grę w drużynach. Gracze muszą się wcielić w złych terrorystów lub magiel warszawa członków sił specjalnych, a ich zadaniem jest pozbycie się przeciwników.

Tytuł ten to również kolejna odsłona tej popularnej serii, zastosowano w nim ten sam pomysł na rozgrywkę, lecz uzupełniony o kilka nowych broni i map. Ogromnym plusem gier tej rodziny będzie możliwość gry przez sieć, dzięki czemu można się rewelacyjnie bawić ze znajomymi z całego świata.