Cyrkonie – czy rzeczywiście biżuteria z nimi jest tańsza aniżeli ta z innym rodzajem kamieni?

Cyrkonia to dość specyficzny typ biżuterii – mówi się, że jest to pełnoprawna podróbka, piękna podróbka, która to nie posiada właściwie żadnej wartości pod względem jej wartości. Tak jest po przyjmowane, jednak – pomimo, iż jest to podróbka prawdziwych kamieni, to biżuteria z nimi wcale nie jest tak tania, jakby to się mogło wydawać.

Czym dokładnie to jest spowodowane? Czemu pewne rzeczy z cyrkoniami bywają droższe niż te z kamieniami „bardziej” szlachetnymi?

Nasz pisany dzisiaj temat oprzemy na pojedynczym rodzaju biżuterii, albowiem jak dobrze wiemy, cyrkonie mają możliwość być właściwie przy każdej rzeczy, łącznie z częściami naszej garderoby. Naszyjnik z cyrkoniami – albowiem to na jego temat będzie mowa – to forma biżuterii dosyć specyficzna. Cyrkonie na takim przedmiocie mogą ciągnąć się równocześnie na samym łańcuszku, jak również na wisiorku, lecz to nie ilość owych kamieni tak naprawdę decyduje o wartości naszyjnika. To, na co konkretnie musimy zwrócić uwagę to sam materiał, na którym po osadzaną są cyrkonie, a który to może być tak samo srebrem, jak i złotem, tytanem czy jeszcze innego rodzaju materiałem (nawet rzemykiem) używanym w jubilerstwie. Owe materiały szczególnie decydują o cenie naszyjnika.

Jeżeli ten artykuł jest dla Ciebie interesujący to sprawdź serwis naszyjnik handmade, w którym są tego typu informacje. One na pewno będą dla Ciebie użyteczne.

Jak to się jednakże ma do cen biżuterii z zupełnie innym rodzajem kamieni? Otóż na przykład jeśli posiadamy naszyjnik zrobiony z rzemyka z jakiegoś typu półszlachetnym kamieniem, no to jego cena automatycznie bywa mniejsza niż na przykład naszyjnik ze złota wraz z cyrkoniami.

Innym typem przykładu może być złoty naszyjnik wraz z diamentami, a srebrny z cyrkoniami. Jeżeli nadal nie widzisz różnicy, zerknij do sieci Internetowej by porównać obydwa przykłady!