Co założyć na polowanie?

Myślistwo to społeczna służba w ochronie i pomnażaniu dóbr ojczystej przyrody. Aby zagwarantować myśliwym jak najdogodniejsze uprawianie myślistwa, potrzebna jest odzież dopasowana do większości warunków. Nie musimy zapewne nikomu opisywać nieprzyjemnego uczucia, które odczuwamy po całonocnym spacerze w ciasnych butach czy przemoczonej odzieży. Wszystkie te elementy garderoby są niesamowicie istotne. Czym należy się kierować przy zakupach ubrań na polowanie, aby czuć się wygodnie?

myśliwi na polowaniu

Autor: Susan Drury
Źródło: http://www.flickr.com
Wartym szczególnej uwagi częścią garderoby dla myśliwego jest kurtka. Kurtki myśliwskie zabezpieczają na polowaniu przed deszczem, śniegiem, zimnem, wiatrem, nie krępuje ruchów a co więcej, ułatwia kamuflaż.

Pragniemy Cię zaprosić do równie ciekawych postów, które przygotowaliśmy dla Ciebie z pasją. Więc kliknij stronę bluzy damskie z własnym nadrukiem i czytaj to, na co masz ochotę.

Nieprzemakalność, swoboda ruchów, wytrzymałość i wiatroszczelność to 4 zalety kurtki myśliwskiej. Membrana daje nam 100 % ochronę przed wodą, zaś dużo przydatnych kieszeni, komfort w czasie polowań na zasiadkę. Ocieplany, odpinany kaptur również powinien zwrócić naszą uwagę. Dobrze, gdy kurtki myśliwskie (czytaj dalej) są „ciche”, co często możemy przeczytać na metce czy w opisie kurtki. Uszyte z wysokich gatunkowo tkanin kurtki są na tyle uniwersalne, że możemy je nosić cały rok. Zatem głównym kryterium przy kupnie kurtki myśliwskiej, powinna być wygoda i jakość, która sprawdzałaby się zarówno w deszczowe dni, jak i bardziej słoneczne popołudnia.

polowanie

Autor: Fyn Kynd
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli chodzi o spodnie czy koszule, mamy sporą dowolność – od spodni w kolorach kamuflażowych, przez całą paletę jaśniejszych odcieni i fasonów. Spodobają się nam koszule myśliwskie (zobacz te) jednobarwne i wizytowe które na pewno dodadzą nam klasy na bardziej oficjalnych myśliwskich spotkaniach. Do koszuli idealnie przypasuje krawat z myśliwskimi motywami. Ciekawym okryciem na koszulę jest kamizelka – gruba i ciepła na polowanie lub bardziej elegancka na myśliwskie spotkania.

Odpowiednio dobrane obuwie, w których myśliwy będzie czuł się komfortowo, to podstawa udanego polowania. Nie chodzi tutaj tylko o wygodę, ale również troskę o własne bezpieczeństwo. Obecnie sklepy w sieci posiadają w sprzedaży buty wodoodporne, a przy tym dobrze oddychające.

Nasze nowe artykuły są równie zajmujące, co ten. Zatem kliknij w link tutaj hurtownia przędzy i oglądaj szczegółowe posty. Namawiamy!

Bardziej wymagający myśliwi znajdą tam również buty na wiele ważnych okazji, o różnych kolorach i fakturach tkanin.